کد خبر: 97847

تاریخ انتشار: 2021/04/03 - 9:32

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران:

گردشگران و شهروندان وارد عرصه های طبیعی نشدند

تیتر3: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ضمن قدر دانی از مردم و مسافران نسبت به رعایت و احساس مسئولیت محدودیت های ...

تیتر3: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ضمن قدر دانی از مردم و مسافران نسبت به رعایت و احساس مسئولیت محدودیت های سیزده بدر ، گفت: مشاهدات و گزارش های ماموران یگان حفاظت نشان می دهد که شهروندان اصلا وارد عرصه های طبیعی استان نشدند.

سرهنگ مجید ذکریایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با ذکر این نکته که بر خلاف سال گذشته که هفت فقره آتش سوزی در روز طبیعت داشته ایم اما تا کنون گزارشی از آتش سوزی عرصه های جنگلی نشده است.

طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا مازندران ورود شهروندان به پارک‌های جنگلی استان در روز طبیعت ممنوع بوده است و هیچ یک از بوستان‌های جنگلی استان هم امروز  ۱۳ فروردین باز نیست.

وی با اظهار این که اطلاع رسانی به موقع از بسته بودن فضاهای پارک های جنکلی و تفرجگاه های عرصه های طبیعی سبب شد تا مردم نیز رعایت کاملی از این محدودیت ها داشته باشند، ادامه داد: پلیس راهور نیز با حضور در مناطق مختلف استان نقش مهمی را در اجرای محدودیت های سیده بدر داشته است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران با بیان اینکه بیشتر شهروندان آیین روز طبیعت را در منازل و خانه باغ های خود برگزار کردند، اظهار داشت: برخی از روستاییانی که در مجاورت با عرصه های طبیعی سکونت داشته اند ، بساط سیزده بدر را در طبیعت پهن کردند .

وی گفت: در مجموع خارج نشدن مردم از خانه ها سبب شد تا جاده های اصلی و فرعی استان  نیز خلوت شود.

مازندران با ۲۴ هزار کیلومترمربع وسعت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد که تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری و نوشهر اداره می شود.
تردد در جاده‌ها و خیایان‌های مازندران همچنان عادی و روان است 

رئیس پلیس راه استان مازندران  نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار این که  محورهای هراز ، کندوان ، سوادکوه و کیاسر همانند صبح امروز دارای ترافیک روان و عادی هستند، گفت: بر خلاف تصور هنوز جاده ها خلوت هستند .

سرهنگ علیرضا قدمی با بیان این که مردم حتی در حاشیه جاده های منتهی به عرصه های طبیعی اتراق نکردند ، بیان داشت: باید از همه مردم و مسافران بابت توجه به محدودیت های روز طبیعت قدر دانی کرد. 

طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران آسمان استان امروز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دما، در دامنه‌ها و ارتفاعات استان با وزش باد گرم شدید، از اواخر وقت با افزایش ابر و در ارتفاعات با رگبار پراکنده خواهد بود.

همچنین وضعیت جوی مازندران روز شنبه نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما، وزش باد شدید بتدریج با بارندگی، در مناطق مرتفع کوهستانی با بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

مردم در این روز رسوم و آیین های کهن زیادی دارند که از جمله آنها طناب بستن روی درختان بزرگ و تاب خوردن بزرگ و کوچک ، پیر و جوان و زن و مرد ، دور هم جمع شدن خانواده و پخت غذا که معمولا با سبزی پلو و ماهی ، آش و کباب همراه است .

به گزارش ایرنا طبق اعلام رسمی ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی مراجعان افراد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ ، ستاد مقابله با کرونا در استان مصوب کرد تا بوستان های جنگلی مازندران در روز طبیعت بسته باشد .

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو