کد خبر: 100425

تاریخ انتشار: 2021/05/30 - 12:49

مازندران پایلوت کارآزمایی کنژوگه

واکسن کنژوگه محصول فاخر ما می توانیم

اختصاصی تیتر3:مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کوبایی کنژوگه در 7 استان و 8 دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد و مازندران به عنوان یک از ...

اختصاصی تیتر3:مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کوبایی کنژوگه در 7 استان و 8 دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد و مازندران به عنوان یک از این هفت استان با نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل انجام شد.

محمد رضا پارسایی مدیرگروه پیشگیری  و مبارزه با بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار داشت: واکسن ایرانی کوبایی کنژوگه محصولی فاخر حاصل تلاش دانشمندان جوان و باانگیزه انستیتو پاستور ایران و کشور کوبا می باشد که نشان از اراده و تسلط بر علوم جوانان ایرانی دارد.

محمد رضا پارسایی با بیان اینکه مازندران به عنوان یکی از استانهای پایلوت در مرحله کارآزمایی واکسن کنژوگه انتخاب شده است، گفت: در ستاد ملی مبارزه با کوید19 و وزارت بهداشت و درمان،  ۷ استان هرمزگان، همدان، زنجان، کرمان، یزد، اصفهان و مازندران به عنوان استانهای معین انتخاب شده که استان مازندران در منطقه شمال در این لیست قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود:در انتخاب استانهای پایلوت ، شروط جغرافیایی ،اقلیمی و ظرفیت و توانمندیهای دانشگاه علوم پزشکی استانها لحاظ شده است که استان مازندران با دارا بودن دو دانشگاه علوم پزشکی تعداد٦٠٠٠نفر را واکسینه نموده است.

مدیرگروه پیشگیری  و مبارزه با بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه این واکسن تا 94درصد ایمنی ایجاد می کند تصریح کرد: تا کنون هیچ یک از دریافت کنندگان دز اول این واکسن دچار مشکل و یا عوارض حاد ناشی از تزریق نشده اند.

پارسایی این موفقیت را ارزشمند توصیف نمود و تاکید کرد: این مهم با همت و تلاش دانشمندان ایرانی انجام پذیرفت که نشان دهنده توان و ظرفیت بالای حوزه پژوهش و دانش بهداشت و درمان است.

این مقام مسئول در حوزه بهداشت و درمان اذعان داشت: بی شک این واکسن با این قدرت تاثیر گذاری و کمترین آسیب در آینده ای نزدیک به صادرات انبوه خواهد رسید.

وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه هموطنان و سایر مردم جهان اظهار داشت: واکسن کنژوگه بعد از پشت سرگذاشتن مرحله کارآزمایی بالینی به تولید انبوه خواهد رسید و در واکسیناسیون عمومی استفاده خواهد شد و همچنین کشورهای دیگر نیز می توانند نسبت به خرید این واکسن از ایران اقدام کنند که ارزآوری نیز برای کشور در برخواهد داشت.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو