کد خبر: 99185

تاریخ انتشار: 2021/05/01 - 12:14

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم امروز گشایش می‌یابد

تیتر3:زارع از آغاز به کار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۱ اردیبهشت و فعالیت این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در فضای مجازی خبر ...

تیتر3:زارع از آغاز به کار نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۱ اردیبهشت و فعالیت این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در فضای مجازی خبر داد و گفت: انتظار از جامعه بزرگ قرآنی استان مازندران حضور فعال در زمان برگزاری نمایشگاه قرآن است.

«عباس زارع» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، ضمن قدردانی از همراهی مردم شریف و ولایی استان مازندران از برنامه های مجازی حوزه فرهنگ و هنر در ایام محدودیت های کرونایی، اظهار کرد: سال گذشته شاهد برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب بوده ایم و الحق و ولانصاف مردم فهیم و کتاب دوست استان استقبال خوبی از این رویداد فرهنگی داشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از آغاز به کار نمایشگاه قرآن کریم در فضای مجازی خبر داد و افزود: این نمایشگاه مجازی با شعار قرآن؛ کتاب رشد و رویش از ۱۱ اردیبهشت) ۱۸ رمضان( کار خود را آغاز و تا ۲۰ اردیبهشت( ۲۷ رمضان) به مدت ۱۰ روز به صورت تمام وقت( ۲۴ ساعته) ادامه فعالیت و ارائه خدمت خواهد داشت .

وی با بیان اینکه این نمایشگاه در دو محور خدمات فروشگاهی و خدمات محتوایی به بازدیدکنندگان و مخاطبان سامانه نمایشگاه مجازی ارائه و عرضه برنامه‌های قرآنی و دینی خواهد داشت، گفت: در بخش خدمات فروشگاهی آثار مکتوب منتشر شده متعلق به ۸ سال گذشته (ابتدای ۱۳۹۲ تا انتهای 1۳۹۹ ) در سه حوزه قرآن، دین و دفاع مقدس توسط ناشران عرضه و فروش خواهد رسید.

زارع  در خصوص تسهیلات پیش‌بینی شده برای ناشران و مخاطبان نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم، اظهار کرد: تخفیف قطعی ۴۰ درصد برای تمام آثارعرضه شده در بخش فروشگاهی برای خریداران و مخاطبان، تأمین هزینه ارسال بسته های خریداران به تمام نقاط کشور تا سقف ۵۰ هزار تومان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعطای بن خرید از نمایشگاه به ۱۲ هزار فعال قرآنی و فرهنگی از جمله این تسهیلات می باشد.

وی بیان کرد: در بخش خدمات محتوایی، زمینه مشارکت و حضور تمامی موسسات، مراکز و فعالان قرآنی و دینی که امکان ارائه خدمات ممتاز و خلاقانه در حوزه‌های مختلف آموزش، مشاوره کودک و نوجوان، نگارخانه آثار هنری و … به مردم را دارند فراهم شده است.

زارع به برگزاری 30 نشست علمی ترویجی(وبینار) با موضوعات روز حوزه فعالیت‌های دینی و قرآنی با حضور اساتید و صاحب نظران در بخش خدمات محتوایی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: 10نشست(وبینار) نیز در حوزه بین‌الملل و با حضور کارشناسان و اساتید و صاحب‌نظران کشورهای مختلف اسلامی تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۵۴۴ ناشر و ۴۷۰ موسسه، مرکز دینی و قرآنی در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم،  علاقه مندان به بهره مندی از این نمایشگاه با مراجعه به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به آدرس iQfa.ir اقدام کنند.

زارع با تاکید بر این‌که انتظار از جامعه بزرگ قرآنی استان مازندران حضور فعال در زمان برگزاری نمایشگاه قرآن است، تصریح کرد: امیدواریم همانطور که شاهد استقبال خوب مردم در نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب بودیم شاهد این مهم در نمایشگاه مجازی قرآن و عترت باشیم.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو