کد خبر: 74417

تاریخ انتشار: 2019/03/12 - 17:21

زلیکانی نائب رئیس شورای شهر ساری:

مردم در  انتخابات مجلس سال آینده  به دنبال شومن ها نباشند/ با دولت و مجلسی رفوزه مواجه هستیم

اختصاصی تیتر 3: پنجمین دوره ی شورای شهر ساری در حالی پای به سال 1398 می گذارد که پس از جلسات متعدد، بودجه ی سال ...

اختصاصی تیتر 3: پنجمین دوره ی شورای شهر ساری در حالی پای به سال 1398 می گذارد که پس از جلسات متعدد، بودجه ی سال آینده ی شهرداری ساری را تصویب کرد. این شورا که در سال 97 با انبوهی از گلایه ها و شکایات مردمی نسبت به بیکاری، سختی معیشت و البته بدهی های شهرداری مواجه بوده است، همواره تلاش کرد میان مردم و شهرداری پل ارتباطی سازنده ای باشد . اینکه تا چه اندازه موفق عملکرده یا خیر ، علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری به عنوان موثرترین فرد در ایجاد این پل ارتباطی، در واپسین روزهای سال 1397 در جمع کثیر رسانه های گروهی مازندران به آن پاسخ داد.

 

علی اکبر زلیکانی که  همواره به عنوان مردی پر سروصدا، باجسارت، اهل مناظره، عصبانی و البته گرم و صمیمی با رسانه ها مطرح بوده است این بار نیز در محفلی داغ و پرچالش و در عین حال در کمال رعایت اخلاق به سوالات برنده و تیز خبرنگاران پاسخ داد.

 

زلیکانی با تاکید بر عملکرد مثبت عبوری به عنوان شهرداری کوشا، با سواد و اهل عمل در مقابل انتقادات رسانه ها بر  عدم رسانه ای بودن شهر دار جوان، این رفتار وی را بی احترامی به رسانه ها ندانست و عنوان داشت: عبوری حرفش را در صحنه ی عمل می زند و عادت ندارد جنجال راه بیاندازد و ترجیح می دهد به جای ایجاد جو و هیاهو و البته فضای چالش برانگیز به دنبال ایجاد بستری برای رونق هرچه بیشتر شهر ساری باشد.

 

وی در مقابل توجیه ناپذیر بودن این دلیل برای رسانه ها گفت : شاید خود من هم در زمانی این انتقادات را به وی داشتم اما اینکه گفته می شود چرا وی در جلسات  با رسانه ها حضور نمی یابد، باید بگویم گرچه این سوال را خود ایشان باید پاسخ بگوید اما فکر می کنم ما باید به جای او حرف بزنیم و این وظیفه ی شوراست، وی باید حرف خود را در عمل ثابت کند و چه کسی است که حاضر باشد شهرداری داشته باشد صرفا اهل حرف، نه نتیجه و عمل.

 

نائب رئیس شورای شهر ساری که خود را به دور از هرگونه محافظه کاری  یک اصلاح طلب صرف می داند، در عین حال با انتقاد از عملکرد دولت به ویژه در استان مازندران رای خود را در انتخابات گذشته اشتباه دانست و گفت: در عین شهامت می گویم من اشتباه کردم. چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات ریاست جمهوری. بایستی دامنه ی فکری خود را گسترده تر کرده و از محدودیت حزبی و جناحی خارج می ساختم. بی شک نمی توان افراد سیاسی را مستثنی از اشتباه دانست البته قبول می کنم اشتباهات افراد سیاسی هزینه ی بیشتری دارد.

 

یکی از خصوصیاتی که همواره از اعضای شورای شهرها انتظار می رود التزام به پاسخگویی با ادله ی کافی است، رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر ساری با دعوت به مناظره ی مخالفان عبوری و موافقان دولت با خود، نشان داد یا اسناد محکم و قابل اعتنایی در دست دارد و یا بر روی توان و قدرت بیان خود حساب کرده است .

 

وی آنقدر در دفاعیه از عملکرد شهردار ساری مصر است که در مقابل رسانه ها گفت: می توانم الان درخصوص سوالات شما با آقای عبوری تماس گرفته و بی آنکه ایشان بدانند من در جلسه ی رسانه ای هستم صدا را بر روی بلندگو گذاشته و همگان بشنوند، زیرا به نوع ارتباط و صداقت رفتاری ایشان با اعضای شورا اعتماد دارم.

 

زلیکانی این را هم بیان کرد: همکاری و همراهی تمام قد من با آقای عبوری تا زمانی خواهد بود که ایشان به عرصه ی انتخابات ورود نکنند. زیرا معتقدم هنوز باید ایشان در شهر ساری بمانند و برنامه های خود را دنبال کنند.

 

اختلافات زلیکانی با دامادی به عنوان نماینده  مردم ساری در مجلس شورای اسلامی بسیار مورد توجه ی رسانه ها قرار گرفت و وی در مقابل انبوه این سوالات گفت: هیچ گونه اختلاف شخصی با ایشان ندارم و اصلا به طور قطع نه تنها ایشان بلکه هر فرد دیگری را به دیدگاه نفع شخصی نمی بینم، مشکل من با ایشان به عنوان کسی که همواره از ایشان حمایت می کردم و در انتخابات هم به ایشان رای دادم، این بوده است که از جایی به بعد عملکرد ایشان را مناسب ندیدم.

 

وی با تکذیب اینکه کسی به دنبال مهندسی انتخابات از سوی تیم مدیریت شهری باشد و با تاکید بر اینکه سرنوشت شهر ساری باید در انتخابات مجلس سال آینده به بهترین وجه رقم بخورد، اظهار داشت: از مردم میخواهم دنبال شومن ها نباشند، اینگونه نباشد در مجلس کتک هم بخوریم و نتوانیم از حق دریای خزر که حق مردم مازندران است دفاع کنیم.

 

نائب رئیس شورای شهر ساری در مقابل این سوال خبرنگاران که اگر عملکرد دولت و مجلس مناسب نبوده پس عملکرد شورا چگونه بوده است، عنوان داشت: قطعا ما مثل آنها رفوزه نبودیم و می توانم نمره ی 10 را به خودمان بدهم.

 

وی ادامه داد: اگر تعاملات دولت با ما بیشتر بود و شوراها را بیشتر بازی می داد الان ما عملکرد بهتری داشتیم.

 

خبرنگاران گریزی هم به اقدامات عمرانی شهر ساری داشتند و با نامعقول دانستن برخی پرداختی ها به پبمانکاران خواستار توضیحات در این خصوص شدند، زلیکانی در این باره گفت: درخصوص کم کاری یا عدم بهره وری مناسب برخی سازمان ها با شما هم نظرم اما این ها دال بر بی اثر بودن اقدامات مثبت عمرانی شهرداری ساری نیست . باغ بانوان، بوستان ولایت، زیر گذر شهید علمدار و برخی دیگر از پروژه ها در سال 97 به مرحله ی نهایی رسید و در انجام آن ها هیچ گونه تخلفی صورت نگرفت. می توانید صحت آن را ار کلیه مراجع نظارتی، قضایی، اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کنید.

 

وی پروژه های الویت دار سال آینده را آسفالت معابر شهری، ادامه مسیر بلوار داراب بعد از پل کابلی و فاز ۲ پارک ملل عنوان داشت و اظهار داشت: در هیچ جای دنیا زباله را ۱۳۰ کیلومتر حمل نمی کنند، سالانه ۴۰ میلیارد تومان هزینه حمل زباله شهر ساری است و باتوجه به اینکه پیمانکار قبلی زباله سوز ساری تغییر کرده و به دلیل انجام ندادن کار در موعد مقرر، ماده ۴۸ اعمال شده،  به دنبال پیمانکار جدید هستیم و بعید می دانم تا سال ۹۸ این پروژه به بهره برداری برسد.

 

 پایان نشست خبری زلیکانی نائب رئیس شورای شهر ساری با توجه رسانه ها به مطالباتشان از شهرداری و مطالبات پیمانکاران عمرانی و دستمزد و حقوق نیروهای شرکتی  همراه بود که زلیکانی از همه ی منتقدین خواست چنانچه ادله ی مستند و قابل طرحی دارند، مدارک را به وی ارائه دهند تا پیگیری کند، گرچه وی از پرداخت کلیه مطالبات پرسنل تا قبل سال جدید خبر داد و عدم پرداخت بیمه پرسنل را به دلیل مشکلات مالی بین سازمان تامین اجتماعی و شهرداری دانست و از رفع این مشکلات با ورود استاندار به این موضوع خبر داد.

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو