کد خبر: 97313

تاریخ انتشار: 2021/03/13 - 11:21

عملیات جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان ادامه دارد

تیتر3:با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع آوری لاشه پرندگان ...

تیتر3:با توجه به وقوع تلفات غیرعادی در پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی از تاریخ ۹ بهمن ماه ۹۹ همچنان بصورت روزانه در حال انجام است.

با شروع تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان از تاریخ نهم بهمن ماه سال جاری، عملیات پایش، جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه پرندگان تلف شده، بوسیله ماموران یگان حفاظت و کارشناسان اعزامی از شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران و یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان از شهرستان‌های بندرگز و بندر ترکمن، بصورت روزانه و بوسیله چندین گروه با استفاده از قایق، تراکتور، تراکسور و بصورت پیاده انجام می شود.

این گزارش می افزاید: با احتساب تلفات ۴۲ روز گذشته، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع آوری شده (۲۰ اسفند ۹۹) به ۳۷ هزار و ۲۴۱ قطعه رسیده است.

با توجه به شرایط سخت و باتلاقی بودن منطقه، تلاش غیرتمندانه محیط بانان خدوم و سختکوش استان‌های مازندران و گلستان در عملیات جمع آوری لاشه پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، سازمان دامپزشکی کشور به عنوان تنها مرجع رسمی بررسی علت و علل تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله، علت این تلفات را بیماری بوتولیسم اعلام کرده است.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو