کد خبر: 99039

تاریخ انتشار: 2021/04/28 - 12:15

فرماندار نوشهر:

صلاحیت ۷۰ داوطلب شورای شهر در شهرستان نوشهر احراز شد

تیتر3:فرماندار نوشهر با تقدیر از حضور پرشور داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در سه شهر شهرستان گفت: صلاحیت ۷۰ نفر در هیئت های اجرایی و نظارت ...

تیتر3:فرماندار نوشهر با تقدیر از حضور پرشور داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در سه شهر شهرستان گفت: صلاحیت ۷۰ نفر در هیئت های اجرایی و نظارت تایید شد.

سعید یزدانی در گفتگو با خبرنگاران با قدردانی از حضور پرشور داوطلبان و ثبت نام کنندگان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان داشت: تأیید و رد شخصی دال بر عدم توانایی و اهلیت ایشان نیست و بی شک آنان در سنگرهای دیگر در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهند کرد.

وی با اشاره به تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر بیان داشت: از مجموعه ۷۸ نفر ثبت نامی در انتخابات شورای شهر، در شهر نوشهر ۵۵ نفر، در شهر پول ۱۲ نفر و در شهر کجور ۱۱ نفر ثبت نام کردند و دو نفر هم در همان ابتدا انصراف دادند، پ که از این تعداد سهم آقایان ۶۸ نفر و ۱۰ نفر را خانم‌ها تشکیل دادند.

یزدانی با اشاره به مدارک تحصیلی، شغل و ترکیب سنی داوطلبان گفت: ۳۶ نفر از ثبت نام کنندگان لیسانس، ۲۷ نفر فوق لیسانس، ۴ نفر دکتری، ۳ نفر فوق دیپلم، ۲ نفر حوزوی و ۶ نفر دارای مدارک دیگر بوده و از این تعداد ۳۳ نفر شغل آزاد، ۱۴ کارمند، ۸ استاد دانشگاه، ۶ بازنشسته، ۴ فرهنگی، ۲ بیکار، ۱ کشاورز و ۱۰ نفر هم به سایر مشاغل مشغول بوده و بیشتر استقبال بین سنین ۳۶ تا ۴۰ سال بوده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان نوشهر با بیان اینکه ۹ درصد از داوطلبان ایثارگر و ۱۸ درصد سابقه شورایی داشتند اعلام کرد: هفت نفر در مراحل هیئت اجرایی و هیئت نظارت موفق به اخذ تاییدیه نشدند و یک نفر هم فاقد مدرک تحصیلی لازم بود که متأسفانه از گردونه انتخابات خارج شد.

فرماندار شهرستان نوشهر خاطر نشان کرد: با استناد به تبصره ۱ و ۲ ماده ۵۳ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به مدت چهار روز می‌تواند، به این رأی برای بررسی مجدد اعتراض کنند./مهر

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو