کد خبر: 97702

تاریخ انتشار: 2021/03/24 - 11:25

درباره ی تحولات مورد انتظار در سال ۱۴۰۰

سال حساس سیاسی در کشاکش کرونا و اقتصاد

تیتر 3/ یادداشت مدیر مسئول: سال ۹۹ علی رغم هارمونی زیبا در تلفظ و نگارش سالی پر از لکنت های مختلف بود از بحران زدگی ...

تیتر 3/ یادداشت مدیر مسئول: سال ۹۹ علی رغم هارمونی زیبا در تلفظ و نگارش سالی پر از لکنت های مختلف بود از بحران زدگی کروناویروس بر تاروپود جامعه گرفته تا انتظارات براورده تشده از تغییرات در ساختار قوه مقننه و تحریم های فلج کننده اقتصادی . سالی متفاوت از تجارب سخت برای آحاد مردم و بدنه ی مدیریت کلان کشور که در پایان قرن ۲۱ ایران را با کوله باری از تجربه وارد قرن جدید شد.

ایران کنونی پس از پوسته اندازی در سال ۵۷ و بیرون آمدن از استثمار پهلوی و دنیای غرب اینک با رویکرد جدیدی که برآمده از آزمون و خطاهای ۴۰ ساله بوده است آماده ی ساختن ایرانی باثبات اقتصادی بیشتر و سیاست خارجی منسجم تری در زیر لوای ولایت مطلقه ی فقیه است.

پیرو بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در آغاز سال جدید که این سال را سال روی کارآمدن مدیریت های جدید و سالی بسیار مهم، حساس و تأثیرگذار در آینده کشور بیان کرده اند، سال ۱۴۰۰ می تواند شروع جدیدی در دنیای ارتباطات، صنعت و اقتصاد بین المللی باشد. که بی شک تحقق این امر مهم علاوه بر همت عالی به بسترسازی مناسب در قامت دموکراسی ممکن خواهد بود.

انتخابات می تواند سرفصل تازه ای از تغییرات همراه با تحولات مثبت را رقم بزند که رسیدن به این آرمان بدون انتخاب درست و عقلانی بر مبنای شایسته سالاری و گزینه احسن و صالح امکان پذیر نخواهد بود .‌

انتخابات پیش رو می تواند آغازگر فصل جدیدی از ساختار رجال سیاسی کشور در نقش شورای شهر و قوه ی مجریه باشد. علی رغم بسیاری از نارضایتی ها از وضعیت معیشت و اقتصاد هنوز انتخابات برای اکثریت آحادجامعه تنها راه برو رفت از مشکلات محسوب می شود و این اعتماد، سرمایه اجتناعیدارزمندی برای هر نظام حکومتی می باشد. لذا انتظار می رود علاوه بر دقت نظر در احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، مردم نیز با نکته بینی و سعه صدر بیشتری به بررسی شرایط و برنامه‌های کاندیداها بپردازند و با دوری گزینی از انتخاب های هیجانی و وابستگان به اسم و رسم ها ، شایستگان را وارد پارلمان شهری و یا قوع مجریه کنند. 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو