کد خبر: 97308

تاریخ انتشار: 2021/03/13 - 11:10

درباره لزوم حضور پررنگ و روشنگرانه رسانه ها در انتخابات شورای شهر:

زخم خورده و استخوان شکسته است این شهر

اختصاصی تیتر3:شهر ساری در ادوار مختلف شورای شهر و حتی پیش از تشکیل ساختار و تشکیلاتی به این شکل و نام نسبت به سایر مراکز استان ...

اختصاصی تیتر3:شهر ساری در ادوار مختلف شورای شهر و حتی پیش از تشکیل ساختار و تشکیلاتی به این شکل و نام نسبت به سایر مراکز استان ها از یک تاخر توسعه ای و رشد عمرانی مواجه بوده است که در طی سالیان اخیر تلاش شد با فشار افکار عمومی و ورود جدی و مطالبه گرایانه ی رسانه ها این عقب ماندگی توسعه ای جبران و ترمیم گردد. اما مدیریت های شهری سال های مختلف نتوانستند آنطور که شایسته ی این شهر بوده است در این مسیرموفق عمل کنند و گاها با ایجاد سازوکارهای نامناسب و تصمیمات مقطعی با بازخوردهای مثبت کوتاه مدت و به نوعی اقدامات پوپولیستی پاسخ مطالبه گری ها داده شد. در برخی از زمان ها آزمون و خطاهای مختلف تحت فشار مطالبه گری عمومی انجام گردید که به دلیل نداشتن تدبیر در آن نتیجه معکوسی حاصل شد. بعد از این سال های پر فراز و نشیب این شهر دیگر تاب و توان آزمون خطا ندارد  و با قرارگیری در پیچ حساس توسعه ای فرمان این موتور محرک نیازمند رانندگانی خبره و مسافرانی همراه و قانونمند است.

با توجه به اتفاقات اخیر در بدنه ی مدیریت شهری تاثیرگذاری خواص و مدعیان همیشگی از آن شاکله ی قدرتمند خارج شد و با ورود نیروهای انقلابی و جوان به جرگه ی انتخابات می توان انتظار شرایط مساعدتری را در انتخابات پیش رو داشت. نقش دستگاههای نظارتی در برون رفت از این شرایط نیز حساس و مهم می باشد زیرا به عنوان شاهرگ حیاتی بازگشت اعتماد مردم به شورای شهرها ایفای نقش می کنند. در تمام موارد بیان شده در این یادداشت بار اصلی روشنگری افکار عمومی و زدودن ابهامات در اذهان عمومی و شناخت دقیق و درست تر مردم از کاندیاها بر دوش رسانه های گروهی است تا آحاد جامعه را در شناخت دقیق و تشخیص گزینه اصلح یاری رسانند. از سوی دیگر با ورود رسانه نماها و به اصطلاح رسانه های زرد مسئولیت رسانه های معتبر بیشتر شده و علاوه بر همراهی مردم در رفع چالش های انتخاباتی می باید در تمیز دادن رسانه های هوچی گر از رسانه های فرهیخته گام بردارند.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو