کد خبر: 98977

تاریخ انتشار: 2021/04/27 - 11:08

معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان خبر داد :

جلسه مشترک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ساری با اداره کل راه و شهرسازی استان

تیتر3:مهندس جابر حسن زاده ضمن اعلام این خبر افزود : در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه فی مابین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و ...

تیتر3:مهندس جابر حسن زاده ضمن اعلام این خبر افزود : در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه فی مابین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تحویل و تحول و حفاظت و حراست از اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم شهر ها ، پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد اداره کل مذکور به استناد ماده ۲ تفاهم نامه کلیه اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده و حریم مصوب شهر را با در نظر گرفتن ممنوعیت های قانونی و واگذاری شامل جنگل های طبیعی و دست کاشت و بیشه های طبیعی و نهالستان ها و ایستگاه های تحقیقاتی و تولید بذر و نهال ، پارک های جنگلی و دست کاشت ذخیره گاهها و همچنین مناطق چهارگانه محیط زیست و مناطق حفاظت شده و …. را تحویل اداره کل راه و شهرسازی نماید.
حسن زاده افزود : با عنایت اینکه از زمان ابلاغ تفاهم تا کنون اراضی ملی محدوده و حریم شهر در شهرهای بابل و فریدونکنار تحویل اداره کل راه و شهرسازی گردید.
دکتر عطایی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اهمیت حفظ و حراست این قبیل عرصه ها در راستای تفاهم نامه، اراضی که قابلیت واگذاری در چارچوب قانون دارند را به فوریت تعیین و تکلیف نموده و تحویل شهرسازی نمایند.
دکتر عطایی یادآور شد: در صورتی که اداره کل راه و شهرسازی از اراضی که دارای ممنوعیت قانونی واگذاری بوده و دارای سند مالکیت باشند را به منابع طبیعی عودت داده و سند آن به نام سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور به نمایندگی دولت انتقال یابد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو