کد خبر: 74370

تاریخ انتشار: 2019/02/23 - 13:33

جشنواره ای به قامت مهربانیِِ استثنایی

تیتر 3: هرساله در هنگام نزدیک شدن به سال نو ، گوشه گوشه ی شهرها رنگ و عطر دیگری می گیرد... گویا نشاط از امدن ...

تیتر 3: هرساله در هنگام نزدیک شدن به سال نو ، گوشه گوشه ی شهرها رنگ و عطر دیگری می گیرد… گویا نشاط از امدن سال جدید دل ها را مهربانتر و نسبت به اعمال خیرخواهانه مشتقا تر می کند . در همین راستا مجتمع اموزش استثنایی امام جواد (ع) ساری در یک صبح دل انگیز پاییزی مملو از شور و نشاط مهربانی شد. جشنواره غذای ایرانی به همت این مجتمع وهمراهی  انجمن اولیا مربیانش در فضایی پاک و صمیمی برگزار شد .

 

عیسی قاسمی طوسی مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران:

نگاه ما استفاده از ظرفیت ناب سمن ها و مردم در رفع مشکلات است

 عیسی قاسیمی طوسی مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری مازندران در حاشیه برگزاری جشنواره ی غذای ایرانی در مجتمع آموزش امام جواد (ع) با تشکر از جامعه رسانه‌ای به خاطر اطلاع رسانی درست از  فعالیت هایی که در سطح استان در حال انجام است، اظهار داشت: ابتدا باید بگویم پیشاپیش روز زن را به همه ی بانوان عفیف ایرانی بلاخص بانوان جامعه رسانه ای استان تبریک می‌گویم.

 

وی با تاکید بر اینکه به نمایندگی از استاندار به این برنامه آمده است تصریح کرد:  ایشان به خاطر مشغله کاری نتوانستند بیایند اما حضور در چنین برنامه هایی در راستا و ماهیت کاری دفتر امور اجتماعی استانداری که رویکردی فرهنگی و اجتماعی دارد،  وظیفه است.

 

طوسی با ابراز خرسندی از حضور در جمع معلولین گفت: شرایطی ایجاد شد که در خدمت جامعه معلولان باشم، همگان باید بدانند  تا همراهی با افرادی با نیازهای خاص و کمک به آنان یک رفتار فرهنگی است .

 

وی افزود: کمک به هم نوع در این شرایط اقتصادی تعریفی آشکار از  همدلی، دوستی و نوع دوستی است. تا این فرهنگ در در سطح جامعه افزایش نیابد ،مشکلات حل نمی‌شود و حتی من معتقدم برخی از مشکلات سطح کلان با این رویکرد رفتاری حل خواهد شد.

 

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری ادامه داد:  نگاه ما این است که باید از ظرفیت ناب مردم و سمن‌ها که دغدغه استاندار محترم نیز هست استفاده کرد تا بخشی از این مشکلات که بر دوش دولت هست کم شود .

 

وی افزود: پیشنهاد من این است این برنامه‌ها در مکان هایی با دسترسی آزاد تر ، بیشتر و عمومی تر برگزار شود و فضایی آماده شود تا همه مردم در چنین برنامه‌های حضور پیدا کنند که البته این وظیفه ماست که چنین بستری را فراهم کنیم.

 

طوسی با تاکید براینکه  ما به عنوان استانداری این آمادگی را داریم که به سمن ها در این رابطه کمک کنیم ، افزود: یکی از کارهای استانداری حمایت از سمن هاست به مانند چنین برنامه‌ای که در حال انجام است.  گاهی اوقات به سمن ها از لحاظ مالی کمک می شود تا با اجرای برنامه های شاد و موفق تا بخشی از دغدغه های مردم رفع شود.

 

وی افزود:  یکی از بزرگترین اهداف ما این است مردم را در این حوزه ها بسیج کنیم و از طریق سازمان های مردم نهاد این برنامه های حمایتی انجام شود.

 

معصومه غلامعلی زاده مدیر مجتمع :

عواید حاصل از این جشنواره صرف تامین پوشاک شب عید کودکان استثنایی می شود

غلامعلی زاده مدیر مجتمع آموزش استثنایی امام جواد (ع) با اشاره به اینکه این جشنواره یازدهمین سال عمر خود را می گذراند ، گفت: هدف ما تامین مایحتاج شب عید بچه های بی بضاعت این مجتمع است و اگر مبلغ باقی بماند بابت هزینه درمان آن‌ها استفاده شود.

 

وی تقویت روحیه شادابی و نشاط این کودکان را با اجرای این گونه برنامه ها موثر دانست و ادامه داد:  تعامل با اجتماع و معرفی اینگونه و بچه‌ها به مسئولین و مردم از اهداف مهم چنین برنامه هایی است.

 

غلامعلی زاده درخصوص مجتمع اموزش استثنایی امام جواد (ع) گفت: این مجتمع همه گروه‌های  استثنایی را اعم از جسمی حرکتی اتیسم،  ناشنوا، نابینا و کم توان را تحت آموزش قرار می‌دهد .

 

وی افزود: البته این مجتمع صرفاً جهت آموزش بوده و هیچ گونه امکانی برای مراقبت و نگهداری معلولین  ندارد.

 

مدیر مجتمع آموزشی امام جواد (ع) با اشاره به مشکلات ناشی از معلولیت این کودکان گفت:  برخی از این کودکان علاوه بر این مشکل از داشتن نعمت پدر و مادر نیز محرومند.

وی تعداد کودکان تحت آموزش را 112 نفر برشمرد و تصریح کرد : این کودکان گرچه استثنایی اند اما توانایی مهارت آموزی را دارند و در درس  هنر،  معلم نقاشی به آن ها مهارتهای دیگر را نیز  آموزش می دهد که از کارهای دستی و ساخته هایشان نمایشگاه برگزار می شود.

 

غلامعلی زاده با تشکر از افرادی که در این جشنواره کمک و همراه بودند ، افزود:  بی شک هر چه در این جشنواره به دست امده صرف تهیه پوشاک و مواد غذایی این کودکان عزیز خواهد شد.

 

سلیم ولی زاده عضو انجمن اولیا و مربیان مجتمع آموزشی امام جواد (ع) نیز با مثبت دانستن چنین برنامه هایی گفت : جشنواره ی غذا را هر ساله برگزار می‌کنیم  تا از محل فروش این غذاها  سبدکالا و لباس برای بچه های استثنایی این مدرسه که از تمکن مالی کمی برخوردار هستند تهیه کنیم.

 

وی گفت:  غرفه های ما شامل غذا، صنایع دستی و گل و گیاه لست اما بیشتر سعی شده است از غذا استفاده شود چون مورد استقبال بچه ها قرار می گیرد و بچه ها به آن اقبال بیشتری دارند.

 

ولی زاده حد انتظار خود از مردم و مسئولین در نگاه به این کودکان را متناسب با شرایط جامعه دانست و ادامه داد: می دانم شرایط اقتصادی خوبی نداریم اما نقاضای  ما از مردم و مسئولین این است که از این برنامه ها استقبال بیشتری کنند زیرا استقبال بیشتر یعنی منفعت مالی بیشتر که به نفع این بچه ها هزینه خواهد شد.

 وی همچنین نفس این جشنواره را در مهارت یادگیری کودکان استثنایی موثر دانست و گفت:  یکی از  حسن های این جشنواره این است که بچه ها مهارت خرید کردن را یاد می گیرند البته باید بگویم جشنواره غذای سالم را در طول سال داریم و بچه‌ها با روند کار و اینگونه جشنواره‌ها آشنا هستند.

 

 

لیلا کلانتری بازنشسته استانداری  و از افراد حاضر در برگزاری این جشنواره گفت: انگیزه من جهت شرکت در این جشنواره کمک به بچه های استثنایی بوده است . حس بسیار خوبی دارم و روحیه شادتری  نسبت به روز قبل در من به وجود آمد.  زیرا احساس می کنم با کمک کردن به این بچه ها و دیدن شادی آنها این شادی به من منتق شده است .

 

وی افزود:  فکر می‌کنم برای سال آینده باید برنامه دیگری داشته باشم و هم در بحث تامین هزینه مالی و هم  نیروی انسانی در کنار آنها باشم. این بچه ها نیاز به دیده شدن و حمایت بیشتر مردم و مسئولین دارند.

 

هاشمی فرهنگی بازنشسته از دیگر مدعوین این جشنواره بوده است که در توصیف این جشنواره گفت: خوشحالم که در این برنامه شرکت کردم و هدفم کمک به این بچه ها بوده است. تلاش برگزارکنندگان این جشنواره ستودنی است علاوه بر اینکه در روحیه کودکان استثنایی تاثیر شگرفی داردو  در میزان سطح یادگیری آنان نیز بسیار موثر است و می‌تواند باعث شناخت بیشتر آنها نسبت به دنیای پیرامون شان شود.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو