کد خبر: 99249

تاریخ انتشار: 2021/05/02 - 13:24

بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر بر اساس گزارشات مستند مراجع پنج گانه بوده است

تیتر3:سید باقر شریفی قلعه سری رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها شهر نکا با اعلام این خبر گفت: بر اساس تقویم انتخاباتی پیش بینی شده ...

تیتر3:سید باقر شریفی قلعه سری رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها شهر نکا با اعلام این خبر گفت: بر اساس تقویم انتخاباتی پیش بینی شده و با پایان کار بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی پس از بررسی صلاحیت داوطلبان بر اساس گزارشات مستند مراجع پنج گانه بوده و هیات نظارت در دخل و تصرف آن نقشی نداشته.

شریفی قلعه سری  درباره سیاست هیات‌های نظارت در انجام این وظیفه قانونی افزود: همکاران ما در هیات‌های نظارت شهرستان در بررسی پرونده داوطلبان کاری با خط و جریان و مصادیق سیاسی نداشته  و بر اساس چارچوب قانونی که برای رسیدگی به صلاحیت‌ها مشخص شده عمل  کردند.    

وی اظهار داشت: ممکن است بخشی از داوطلبان به رای هیات‌های اجرایی یا بعد به رأی هیات‌های نظارت اعتراض داشته باشند. سازو کاری که در قانون تعریف شده این است که  رسیدگی به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی در هیات‌های عالی نظارت استان استان انجام می‌شود همچنان که داوطلبانی که از سوی هیات نظارت شهرستان رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را در هیات عالی استان پیگیری کنند و در زمان مشخصی به اعتراضات رسیدگی می‌شود.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر نکا تصریح کرد: مطابق قانون در صورتی که نظر هیات عالی نظارت استان مورد اعتراض داوطلبی باشد، هیات مرکزی نظارت به عنوان آخرین مرحله به اعتراض داوطلبان رسیدگی می‌کند و نظر نهایی به وزارت کشور ابلاغ می‌شود

✍:سیدسعیداکبری بریجانی

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو