کد خبر: 97626

تاریخ انتشار: 2021/03/16 - 12:40

فرماندار محمودآباد:

اولین رسالت خبرنگار ، حفظ قداست کار اوست

اختصاصی تیتر3:فرماندار محمودآباد گفت : خبرنگاری جز مشاغل سخت است و اولین رسالت یک خبرنگار، حفظ قداست کار اوست. خسرو طالبی فرماندار شهرستان محمودآباد  در نشست ...

اختصاصی تیتر3:فرماندار محمودآباد گفت : خبرنگاری جز مشاغل سخت است و اولین رسالت یک خبرنگار، حفظ قداست کار اوست.

خسرو طالبی فرماندار شهرستان محمودآباد  در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران و اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد بیان کرد : خبرنگاری کار دشواری است و خبرنگار باید صیاد باشد، یعنی خبر را درست کشف کند ، اولین خبری را که دریافت می کند به موقع ارسال کند و قطعا برای دسترسی به خبر حقیقی دچار دردسر خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولین رسالت یک خبرنگار، قداست کار اوست افزود : این شغل، جز مشاغل سخت است و سالانه تعداد زیادی از همکاران شما جان خود را فدا میکنند تا بتوانند خبر را تهیه و آن را به موقع نشر دهند.

خسرو طالبی تصریح کرد : در عصری متولد شدیم که در زیر پرچم توحیدی قرار گرفته ایم، بنابراین باید قدر زیستن در این حال و هوا را بدانیم.

طالبی با اشاره به ارزش کار اصحاب رسانه ذکر کرد : هر چه خبر و خواسته های عمومی را درست تر انعکاس دهید، تصمیم‌گیران جامعه روش درست تری را –اتخاذ خواهند کرد.

فرماندار محمودآباد تاکید کرد : پیگیری مطالبات مردم و رساندن صدای آنها به گوش مسئولین، کار خبرنگاران است و این چنین است که خبرنگاری شغلی پرمخاطره و مقدس است.

وی خبرنگاران را حلقه ی واثق بین مردم و مسئولین دانست و ادامه داد : امروز نقشه های دشمن در تمام محفل های بین المللی و هزینه های هنگفت آنها برای ناامیدی مردم است که این نقشه ها با تلاش خبرنگاران به پوچی می رسد.

خسرو طالبی در پایان متذکر شد : شما می توانید جریانات فکری جامعه را به سمت درست هدایت کنید و اگر نقد و نظارت نباشد قدرت فساد خواهد آورد و بهترین ناظر، شما خبرنگاران هستید اما باید منصفانه نقد کنید.

دادستان محمودآباد بیان داشت تهمت زدن به مردم  خط قرمز دستگاه قضا میباشد حق نداریم کسی که برای مردم زحمت کشیده است را زیر بار توهین ببریم.

 وی ، با بیان اینکه اولین هدف اصحاب رسانه باید امیدآفرینی باشد، افزود: فعالان فضای مجازی باید به مردم امیدواری دهند، این امیدواری امیدواری کاذب نیست و قطعه آینده ما آینده روشنی است.

وی بااشاره اینکه امید آفرینی استفاده از ظرفیت فضای مجازی مشارکت در انتخابات را بالا می‌برد، تصریح کرد: اگر مشارکت در این انتخابات بالا باشد هیچکس نمی‌تواند چشم طمع به این ملت و مردم داشته باشد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب محمودآباد بیان داشت: تهدید، تحریف، تهمت و افترا در فضای بی در و پیکر مجازی بسیار زیاد است اما شما باید وظیفه خود را به عنوان یک شهروند محمودآبادی به درستی ایفا کنید.

وی همچنین خطاب به اصحاب رسانه تاکید کرد: شما باید معیار انتخاب خوب و درست را به مردم نشان دهید و نسبت به تخلفات انتخاباتی آگاه سازی کنید.

یوسف‌تبار متذکر شد: انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی باید مطابق قانون باشد، مبادا شخصی مطلبی خلاف قانون بنویسید و یا حتی نقل قول کند.

دادستان محمودآباد هشدار داد: تهمت زدن و افترا بستن به دیگران از خط قرمز های دستگاه قضاست و کسی حق ندارد شخصی که برای این شهر و مردم زحمت کشیده را زیر بار توهین ببرد.

وی افزود: مبادا کسی از الفاظی استفاده کند که باعث توهین به دیگران شود.

محمدمهدی یوسف‌تبار در پایان گفت: شما اصحاب رسانه باید بازوی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باشید و مشکلات را بدون توهین به گوش مسئولان برسانید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار محمودآباد گفت: فضای مجازی محلی برای تسویه حساب شخصی نیست و اصحاب رسانه باید فضای مجازی را مدیریت کنند و از هرگونه افترا بستن به اشخاص بپرهیزند.

قنبرعلی داداش‌پور بیان کرد: با توجه به تجربیات خوبی که از شما خبرنگاران و فعالان رسانه سراغ داریم قطعا هم‌اندیشی و مشارکت شما در خصوص انتخابات پیش‌رو اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه از بدو حضور در این شهرستان گروهی با ادمین های فضای مجازی برای تبادل نظر و کم کردن مشکلات در فضای مجازی تشکیل دادیم، خاطرنشان کرد: همانطور که فضای مجازی یک فضایی برای آگاهی و با ظرفیت های فراوان است همانطور هم یکسری تهدیداتی در پیش دارد که اگر به آن توجه و رسیدگی نشود ممکن است جبران ناپذیر باشد.

داداش‌پور تصریح کرد: در فضای رسانه‌ای شهرستان محمودآباد می‌دیدیم که پیوسته مشکلات و دغدغه های مردم و شهروندان، کاستی‌هایی که وجود داشت و اعتراضات و پیام شهروند انعکاس و پیگیری می‌شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار محمودآباد با بیان اینکه شما اصحاب رسانه چشم و گوش و زبان مردم هستید، از همکاری اصحاب رسانه با مسئولان در حل مشکلات شهرستان تشکر و اظهار کرد: تمام پیگیری‌هایی که از مشکلات مردم داشتید را به گوش مسئول نهاد مربوطه رساندیم و این آثار و خیر و برکت همدلی و همسویی و مشارکت شما با ماست.

قنبرعلی داداش‌پور با اشاره به مشکلات زیادی که بر دوش مردم و جامعه است، افزود: نیاز به تزریق یک شور و نشاط اجتماعی داریم که این موضوع می‌طلبد تا شما صاحبان رسانه پیام‌هایی که حاوی شور و نشاط است را مدیریت کنید و بر نشاط بخشی آن بیفزایید.

وی ضمن درخواست از اصحاب رسانه بابت همکاری بیشتر در ایام انتخابات متذکر شد: در ایام انتخابات هر شخصی می‌تواند از رسانه خود برای تبلیغات استفاده کند اما انتظار داریم در بازنشر محتوای تولید شده دقت کنید و از تخریب افراد نیز بپرهیزید.

داداش‌پور تاکید کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه ملاک و معیارهای انتخاب صحیح را در جامعه نشر دهند.

وی ادامه داد: آماده پاسخگویی و پیگیری مشکلات شما هستیم؛ ما خدمتگزار مردمیم و شان ما همین خدمتگزاری به مردم است.

شروع کار سینمای محمودآباد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد از شروع کار سینمای محمودآباد پس از ۲۰ سال خبر داد.

، صادق خوشخو، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه  سینمای جدید از چهارشنبه، ۲۷ اسفند ماه بعد از ۲۰ سال در این شهرستان آغاز به‌ کار می‌کند.

وی افزود : چهارشنبه ۲۷ اسفند ماه، فیلم‌های لاله، خون شد و تک خال در سینمای این شهرستان از ساعت ۱۶ عصر به‌ مدت یک هفته در سانس‌های مختلف اکران می‌شود.

خوشخو بیان کرد : در حال حاضر با اعلام وضعیت زرد کرونایی در شهرستان، این سینما با رعایت شیوه نامه‌ های بهداشتی آغاز به‌ کار خواهد کرد.

گفتنی است که در مرداد ماه سالجاری، ۳ سالن سینما با ظرفیت‌های ۲۳۰ نفر و دو سالن ۷۰ نفری در این شهرستان افتتاح شده است.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو