کد خبر: 88133

تاریخ انتشار: 2020/10/18 - 9:28

مدیرکل بهزیستی مازندران:

۶۹۹۰ نفر دارای آسیب بینایی تحت پوشش بهزیستی هستند

تیتر3:مدیرکل بهزیستی مازندران شمار افراد دارای آسیب بنیایی تحت پوشش بهزیستی را ۶ هزار و ۹۹۰ نفر ذکر کرد. فرزاد گوهردهی با اشاره به توانمندیهای جامعه ...

تیتر۳:مدیرکل بهزیستی مازندران شمار افراد دارای آسیب بنیایی تحت پوشش بهزیستی را ۶ هزار و ۹۹۰ نفر ذکر کرد.

فرزاد گوهردهی با اشاره به توانمندیهای جامعه نابینایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از افراد نابینا و کم بینا با تکیه بر مهارت‌ها و تجارب خویش، به ظرفیت‌های لازم برای مشارکت فعال در عرصه‌های شغلی و اجتماعی دست یافته‌اند لیکن مکرراً شاهد آن هستیم که افراد دارای اختلال بینایی به رغم توانمندی‌های ارزنده خویش از دستیابی به شغل مناسب محروم می‌شوند.

وی تعداد افراد دارای آسیب بینایی تحت پوشش بهزیستی استان مازندران را شش هزار و ۹۹۰ نفر عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت غربالگری بینایی در کاهش آمار بروز این نوع از معلولیت افزود: در اجرای طرح آمبلیوپی، تشخیص و مداخله به هنگام بینایی از بین ۱۰۸ هزار و ۵۵۰ کودک ۳ تا ۶ سال، سه هزار و ۴۳۸ کودک شناسایی و به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

گوهردهی ضمن تشریح خدمات ارائه شده به افراد دارای آسیب بینایی در دفتر توانمندسازی معلولان گفت: توانبخشی مبتنی برجامعه روستایی، ورزش و بازی‌های بومی محلی فراگیر در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه، اجرای طرح توانمندسازی افراد دارای اختلال بینایی، مناسب سازی و دسترس پذیری محیط زندگی و خودرو افراد دارای معلولیت، کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان ودانشجویان دارای معلولیت، و ارائه خدمات هنری و هنردرمانی به توانخواهان کم بینا و نابینا تنها بخشی از اقدامات سازمان بهزیستی در این حوزه است.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران در پایان یادآور شد: پرداخت کمک هزینه معیشت توانبخشی، پرداخت حق پرستاری و مددکاری افراد دارای معلولیت در خانواده و پرداخت کمک هزینه معیشت ماده ۲۷ از جمله خدمات دفتر امور مراکز توانبخشی مراقبتی به افراد کم بینا و نا بینا است.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو