کد خبر: 90334

تاریخ انتشار: 2020/11/23 - 11:28

شیوع کرونا و قصه پر غصه کارگران روزمزد

اختصاصی تیتر3:شیوع ویروس کرونا باعث شده است که بسیاری از شغل ها از رونق بیوفتد و حتی منجر به تعطیلی آنها شود. با تعطیلی و قرنطینه ...

اختصاصی تیتر3:شیوع ویروس کرونا باعث شده است که بسیاری از شغل ها از رونق بیوفتد و حتی منجر به تعطیلی آنها شود.
با تعطیلی و قرنطینه کردن خیلی از شغل ها آسیب می‌بینند ، ولی در این روزها قشر زحمت کش کارگران روزمزد بیشترین آسیب را می‌بینند.
بسیاری از این کارگران برای بدست آوردن کار و دریافت دستمزد ی ناچیز ساعت ها و حتی روزها در گوشه ای از خیابان به انتظار می نشینند و چشم به راه کسانی هستند که به هر دلیلی احتیاج به آنها دارند، و تنها دلخوشی آنها همین است که در پایان روز با دستی پر به خانه برگردند و خانواده آنها هم چشم به دست های پینه بسته و خسته آنها دارند تا با حبیبی پر از پول و دستی پر از خرید اقلام معیشتی به خانه برگردند.
به راستی دولت و انجمن صنفی کارگران چه فکری برای این کارگران کرده است؟ کارگرانی که حتی از نعمت داشتن بیمه برخوردار نیستند و تنها دلخوشی آنها واریز بسیار ناچیز یارانه ای است که هر ماه به حسابشان واریز میگردد.
با توجه به تورم و گرانی و قیمت بالای اقلام اساسی مانند،گوشت ،مرغ،برنج،روغن و… این مقدار پول مطمعنا کفاف زندگی آنها را نمی دهد.
با شیوع ویروس کرونا معیشت و سلامت روحی و روانی آنها به خطر افتاده است.
معیشت این کارگران زحمت کش بستگی به درآمد روزانه شان دارد و متاسفانه دولت نگاه ویژه ای برای حمایت از این افراد در نظر نگرفته است.
در چنین شرایطی که همه مردم از وجود ویروس کرونا به هر شکلی متضرر شده اند چه خوب میشد که دولت مکانی را درنظر می‌گرفت تا این کارگران به آنجا مراجعه کنند و اقلام بهداشتی خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.
چه خوب است دولت مردانی  که دم از مردم سالاری و رسیدگی به حقوق شهروندان و قشر ضعیف و متوسط جامعه میزنن،در این شرایط سخت پیگیر حال روحی و وضع مالی کارگران روز مزد هم باشند.
آیا آنها میدانند که این کارگران و خانواده های آنها در این شرایط دشوار چگونه کسب درآمد میکنند و چگونه نان بر سر سفره میبرند و روز را به شب میرسانند؟
کارگران روزمزد در طول سال پنج یا شش ماه موقعیت کار کردن دارند و در این شرایط کرونایی چه بر سر آنها می آید؟
کارگرانی هم که در کارخانجات مشغول به کار هستند از نظر مالی وضعیت خوبی ندارند چه برسد به کارگران روزمزد.
چه خوب می شد که مسئولان ثانیه ای خود و خانواده خود را جای اعضای خانواده این کارگران زحمت کش قرار می‌دادند و میدیدند آیا با این یارانه و این تورم و گرانی میتوان روزگار سپری کرد یا نه.
قطعایارانه ناچیز و کمک معیشتی دولت به هیچ وجه پوشش هزینه های کارگران روزمزد و خانواده های آنها را نمی دهد.

احسان رحمانی

برچسب ها: ,

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو