کد خبر: 90331

تاریخ انتشار: 2020/11/23 - 11:25

تعطیلی هایی که معجزه در آن اتفاق نمی افتد!!

کاسبان رمق بریده را دریابید

اختصاصی تیتر3:بعد از مدت ها کشمکش بر سر تعطیل شدن یا نشدن کشور، بالاخره ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت دو هفته کشور را تعطیل کند. ...

اختصاصی تیتر3:بعد از مدت ها کشمکش بر سر تعطیل شدن یا نشدن کشور، بالاخره ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت دو هفته کشور را تعطیل کند. و این طرح از اول آذر اجرایی شده است. در این طرح آمده است تردد خودروها محدود می شود!! خودرو ها اجازه عبور و مرور به شهرهای دیگر را ندارند و از ساعت 21 تا 4 صبح هم تردد در داخل شهر نیز ممنوع بوده است . با اعلام این خبر می توان به صراحت اعلام کرد با شروع این محدودیت ها مسافرت ها محدود می شود و کسانی که با هر تعطیلی عزم سفر بسته دیگر نمی توانند مسافرت کنند و باید در شهر و منزل خود بمانند تا مشمول جریمه و دیگر جریمه های که از سوی دولت اعمال می شود قرار نگیرند. اما با وجود همه این ها 2 روز مانده به زمان اعلام شده از سوی دولت ازدحام مسافران در جاده ها مشهود بود چرا و به دلیلی؟!!!

دولت و مسئولان ستاد ملی کرونا و همه کسانی که در این وانفسای پیش آمده سهمی دارند خیلی زودتر از این می بایستی این طرح را اجرایی می کردند تا کار به اینجا کشیده نشود و تعداد جانباختگان چهار رقمی نشود . به صراحت می توان گفت کار از دست مسئولان در رفته است و این تعطیلی فقط می تواند مرحمی بر زخم ها باشد و تنها نقش مسکن را ایفا کند که برای مدت کوتاهی تسسکین دهنده درد ها و رنج هایی که فقط افراد جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند باشد . اما حال باید چاره ای اساسی اندیشید. بی شک و با توجه به اجرایی شدن طرح از طرف دولت تکلیف کسبه و بازاریان بحث داغ این روزها شده است . از این رو کسبه و بازاریان مطمئنا از این طرح خوشحال نیستند و بهتر است بگوییم دل خوشی از این طرح نخواهند داشت .

با توجه به مسائل مطرح شده و با توجه به مشکلات موجود اقتصادی و گرانی که در کشور ما حاکم است قطعا تعطیلی تمام کننده کار نمی تواند باشد و تنها بار روانی را در بین مردم و کسبه وارد می کند . حال سوال اینجاست که آیا مسولان در راس نشسته برای اجرای این طرح آیا فکری هم به حال بازاریان و مغازه داران و در نهایت مردم اندیشیده اند؟ هزینه های هنگفت اجاره ها ، قسط های بانک ، اجاره بها خانه و دیگر مشکلات که دامن گیر مردم جامعه شده است و فشاری هم بر قشر ضعیف جامعه وارد کرده است و یه جورایی می توان گفت رمق را از آنها ربوده است . قابل ذکر است با توجه به مباحث ارائه شده آیا دستوری به بانک ها ارائه شده است که بار روانی که بر مردم بر اثر قسط های عقب افتاده نازل می کنند کم کنند ؟ قطعا دولت این تدبیر را نادیده گرفته است و بهتر است بگوییم هدف فقط تعطیلی است بدون اینکه عافیت مردم در نظر گرفته شده باشد . فقط کافیست چند روز از عدم پرداخت قسطها به تعویق بیافتد هجوم زنگ ها بر روح و روان صحه می گذارد و آنگاهست که می گوییم تعطیلی ها معجزه نمی کنند . حال با وجود این همه بحبوحه ها چندی پیش خبر ساخت واکسن کرونا از قاب تلویزیون گوش را نوازش داد . می توان گفت خبر ساخت واکسن کرونا شاید خبر خوشحال کننده ای باشد ولی باید توجه داشته باشیم که کشور ما با توجه به تحریم هایی که در حال حاضر بر آن اعمال شده است آیا توان وارد کردن واکسن را دارد؟ و حال سوال اینجاست اگر قرار است این اتفاق بی افتد چگونه و چه زمانی ؟ هنوز معجزه ای رخ نداده است و در این شرایط سخت هیچ نسخه ای موثر نیست به جز آنکه همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و ماسک بزنیم . حال باید نگریست به اینکه آیا تضمینی وجود دارد که با وجود این تعطیلی ها و از کار افتادن رونق اقتصادی و یا بهتر بگوییم کند شدن چرخه زندگی ، کرونا کم می شود؟ مهار می شود؟ با نگاهی اجمالی به این روند می توان گفت این محدودیت ها تنها می تواند بار اندکی از فشار وارد شده بر روند کادر درمان کشور داشته باشد . کادر درمانی که به حق جفاهای زیادی در حقشان شده است و با کوتاهی  مسئولان و بی ملاحظگی اکثریت مردم کادر درمانی خسته از خدمات رسانی هستند و  باید بگوییم متاسفانه تعداد زیادی از پزشکان و نخبگان و پرستاران جان بر کف در این راه جان خود را از دست داده اند . به راستی چه کسی پاسخگو باید باشد ؟ تعطیلی های به ظاهر تصویب شده که هیچ گاه در کاهش ویروس منحوس کوید 19 یا همان کرونا تاثیر گذار نخواهد بود یا وعده های عمل نشده و شاید هم ساخت واکسن کرونا که معلوم نیست چه زمانی به دست مردم خواهد رسید؟    

برچسب ها: ,

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو