کد خبر: 86887

تاریخ انتشار: 2020/09/28 - 10:44

چند خبر کوتاه از سازمان اطلاعات و فناوری اطلاعات مازندران

تیتر3:آغاز فاز دوم اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در استان مازندران مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان در نشست کنترل پروژه اجرای طرح هوشمندسازی ...

تیتر3:آغاز فاز دوم اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در استان مازندران

مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان در نشست کنترل پروژه اجرای طرح هوشمندسازی مدارس استان گفت: یکی از مهمترین پروژه های در دست اجرای وزارت ارتباطات در سطح کشور ارائه اینترنت رایگان به مراکز آموزشی و مدارس استان است.

وی گفت در فاز نخست این طرح بیش از 1200 مدرسه روستایی و 320 مدرسه شهری از اینترنت ثابت ADSL و 68 مدرسه نیز از اینترنت سیار بهره مند شدند.

کبیری افزود: در فاز دوم این طرح نیز مقرر است سایر مدارس باقیمانده که زیرساخت های لازم جهت برخورداری از سرویس اینترنت ثابت را دارند از اینترنت ADSL و مدارس فاقد امکانات از طریق اپراتورهای تلفن همراه از سرویس بهره مند شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران خبر داد:

اتصال 13 روستای استان مازندران به شبکه ملی اطلاعات

با راه اندازی 5 سایت جدید تلفن همراه در مناطق روستایی استان، 13 روستا از خدمات باکیفیت ارتباطی برخوردار شد.

مرتضی کبیری مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان در نشست بررسی  و پایش وضعیت زیرساخت های ارتباطی استان گفت: با هدف ارائه خدمات و سرویس های ارتباطی به مردم عزیز استان  5 سایت جدید تلفن همراه در روستاهای لالا، ارزفون، چمازک، علمدارده و زرین کمر راه اندازی و به شبکه زیرساختی استان اضافه شد.

وی گفت: با راه اندازی این سایت ها 13 روستا از خدمات و سرویس های پایدار و با کیفیت ارتباطی برخوردار و به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

کبیری افزود: دسترسی به سرویس های ارتباطی بخصوص اینترنت پرسرعت از مهمترین مطالبات مردم مناطق کمترتوسعه یافته است که با اجرای طرح ها و پروژه های وزارت ارتباطات این موضوع در دست پیگیری است و تا پایان سال جاری تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.

بر اساس این گزارش، 1000 خانوار ساکن این مناطق با راه اندازی سایت های فوق از خدمات نوین ارتباطی و مخابراتی بهره مند شدند.

 

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو