کد خبر: 86398

تاریخ انتشار: 2020/09/21 - 9:17

چند اخبار کوتاه از سازمان جهاد کشاورزی

تیتر3:شناسایی 23 متقاضی زراعت چوب در محمودآباد مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: 23 متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان ...

تیتر3:شناسایی 23 متقاضی زراعت چوب در محمودآباد

مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: 23 متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان شناسایی شدند.

سید محمد زمانی درخصوص تفاهم نامه همکاری چند جانبه برای اجرای طرح زراعت چوب شهرستان محمودآباد، گفت: تاکنون 20 فقره تفاهم نامه بین فرمانداری، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، اداره منابع طبیعی شهرستان های آمل و محمودآباد، نور و  مجریان طرح زراعت چوب (دهیاران ) امضا و در شرف اجراست.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: پس از تشکیل جلسات و پیگیری های به عمل آمده، 23 متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان شناسایی شدند.

وی بیان کرد: تأمین مواد اولیه صنایع سلولزی، حفظ محیط زیست و هوای پاک، اشتغالزایی، جلوگیری از خروج ارز از کشور به واسطه واردات چوب و کاغذ از اهم فواید این طرح است. 

تولید 500 هزار تنی مركبات از باغ های ساری/ لزوم رعایت میزان قند میوه در زمان برداشت

مدیر جهاد كشاورزي شهرستان ساری پيش‌بيني کرد امسال 500 هزار تن مركبات از باغ های اين شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

رضا پورفلاح اظهار کرد: 21 هزار و 530 هکتار باغ مرکبات در شهرستان ساری وجود دارد که پیش بینی می شود امسال 500 هزار تن انواع مركبات از این باغ ها برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری اضافه کرد: تاکنون 300 هکتار از باغات مرکبات برداشت و 6 هزار تن نارنگی تولید شد.

وی خاطرنشان كرد: 25 تا 30 درصد تولید مرکبات در این شهرستان مصرف و مابقی به خارج از استان یا کشور صادر می شود.

پورفلاح با بیان اینکه سطح قند میوه برای برداشت باید به 6.5 برسد، اظهار کرد: ضروری است سورتینگ داران و باغداران با سنجش سطح قند میوه اقدام به برداشت آن کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه رنگ افزایی مرکبات غیرمجاز است، بیان کرد: از آنجایی که رنگ آوری میوه ها پدیده ای علمی و فنی در دما و غلظت مناسب گاز اتیلن است، باید این روند با برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی و ترویجی به سورتینگ داران آموزش داده شود.

تولید 38 هزار تن گوشت سفید در آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل پیش بینی کرد امسال 38 هزار تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شود.

سید حسین اسلامی گفت: به منظور تامین امنیت غذایی مردم، سالانه 263 میلیون قطعه جوجه یک روزه در 8 واحد تولیدی شهرستان آمل تولید می شود.

وی با بیان اینکه ماهانه یک میلیون و 260 هزار قطعه جوحه ریری در مرغداری های این شهرستان انجام می گیرد، افزود: اخذ مجوز جوجه ریزی در واحد های مرغداری گوشتی برای تمامی مرغداران الزامی است و مرغداران موظف به مراجعه به تعاونی شهرستان و دریافت مجوز برای جوجه ریزی و ‌ثبت اطلاعات هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه برنامه ریزی و اطلاع رسانی و کنترل بیماری ها و کاهش تلفات از مزایای ثبت نام در سامانه جوجه ریزی است، پیش بینی کرد امسال 38 هزار تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شود.

وی در پایان یادآور شد: این شهرستان دارای 17 واحد تولیدی مرغ مادر به ظرفیت 560 هزار قطعه است.

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو