کد خبر: 86398

تاریخ انتشار: 2020/09/21 - 9:17

چند اخبار کوتاه از سازمان جهاد کشاورزی

تیتر3:شناسایی 23 متقاضی زراعت چوب در محمودآباد مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: 23 متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان ...

تیتر۳:شناسایی ۲۳ متقاضی زراعت چوب در محمودآباد

مدیریت جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: ۲۳ متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان شناسایی شدند.

سید محمد زمانی درخصوص تفاهم نامه همکاری چند جانبه برای اجرای طرح زراعت چوب شهرستان محمودآباد، گفت: تاکنون ۲۰ فقره تفاهم نامه بین فرمانداری، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، اداره منابع طبیعی شهرستان های آمل و محمودآباد، نور و  مجریان طرح زراعت چوب (دهیاران ) امضا و در شرف اجراست.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: پس از تشکیل جلسات و پیگیری های به عمل آمده، ۲۳ متقاضی اجرای طرح زراعت چوب در حاشیه آبندان های تحت پوشش این شهرستان شناسایی شدند.

وی بیان کرد: تأمین مواد اولیه صنایع سلولزی، حفظ محیط زیست و هوای پاک، اشتغالزایی، جلوگیری از خروج ارز از کشور به واسطه واردات چوب و کاغذ از اهم فواید این طرح است. 

تولید ۵۰۰ هزار تنی مرکبات از باغ های ساری/ لزوم رعایت میزان قند میوه در زمان برداشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری پیش‌بینی کرد امسال ۵۰۰ هزار تن مرکبات از باغ های این شهرستان برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

رضا پورفلاح اظهار کرد: ۲۱ هزار و ۵۳۰ هکتار باغ مرکبات در شهرستان ساری وجود دارد که پیش بینی می شود امسال ۵۰۰ هزار تن انواع مرکبات از این باغ ها برداشت و روانه بازارهای مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری اضافه کرد: تاکنون ۳۰۰ هکتار از باغات مرکبات برداشت و ۶ هزار تن نارنگی تولید شد.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ تا ۳۰ درصد تولید مرکبات در این شهرستان مصرف و مابقی به خارج از استان یا کشور صادر می شود.

پورفلاح با بیان اینکه سطح قند میوه برای برداشت باید به ۶٫۵ برسد، اظهار کرد: ضروری است سورتینگ داران و باغداران با سنجش سطح قند میوه اقدام به برداشت آن کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه رنگ افزایی مرکبات غیرمجاز است، بیان کرد: از آنجایی که رنگ آوری میوه ها پدیده ای علمی و فنی در دما و غلظت مناسب گاز اتیلن است، باید این روند با برگزاری کلاس و کارگاه های آموزشی و ترویجی به سورتینگ داران آموزش داده شود.

تولید ۳۸ هزار تن گوشت سفید در آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل پیش بینی کرد امسال ۳۸ هزار تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شود.

سید حسین اسلامی گفت: به منظور تامین امنیت غذایی مردم، سالانه ۲۶۳ میلیون قطعه جوجه یک روزه در ۸ واحد تولیدی شهرستان آمل تولید می شود.

وی با بیان اینکه ماهانه یک میلیون و ۲۶۰ هزار قطعه جوحه ریری در مرغداری های این شهرستان انجام می گیرد، افزود: اخذ مجوز جوجه ریزی در واحد های مرغداری گوشتی برای تمامی مرغداران الزامی است و مرغداران موظف به مراجعه به تعاونی شهرستان و دریافت مجوز برای جوجه ریزی و ‌ثبت اطلاعات هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه برنامه ریزی و اطلاع رسانی و کنترل بیماری ها و کاهش تلفات از مزایای ثبت نام در سامانه جوجه ریزی است، پیش بینی کرد امسال ۳۸ هزار تن گوشت سفید در این شهرستان تولید شود.

وی در پایان یادآور شد: این شهرستان دارای ۱۷ واحد تولیدی مرغ مادر به ظرفیت ۵۶۰ هزار قطعه است.

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو