کد خبر: 85898

تاریخ انتشار: 2020/09/15 - 10:06

چند اخبار کوتاه از جهاد کشاورزی

تیتر3:مورد تغییر کاربری غیرمجاز در عباس آباد قلع و قمع شد مدیر جهاد کشاورزی عباس آباد از اجرای 38 مورد قلع و قمع تفکیک و ...

تیتر۳:مورد تغییر کاربری غیرمجاز در عباس آباد قلع و قمع شد

مدیر جهاد کشاورزی عباس آباد از اجرای ۳۸ مورد قلع و قمع تفکیک و دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

علی ابوالحسنی گفت: برای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی و حفظ بستر تولید، ۳۸ مورد تفکیک و دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان عباس آباد قلع و قمع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عباس آباد ادامه داد: این عملیات در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و کارشناسان امور اراضی این مدیریت در دو نقطه از حریم شهر عباس آباد اجرا و ۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به چرخه تولید بازگشت.

وی در پایان از مالکین اراضی زراعی و باغی خواست برای هرگونه تغییر کاربری اراضی خود به این مدیریت مراجعه کنند.

آزادسازی ۷۰ هزار تن نهاده‌های دامی در مازندران/ ذخیره‌سازی ۴ هزار تن مرغ

مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران گفت: ۱۵۰ هزار تن نهاده‌های دامی در بنادر فریدونکنار، امیرآباد و نوشهر وجود داشت که در طول هفته جاری حدود ۷۰ هزار تن نهاده دامی ذرت آزادسازی شده است.

سیدمحمد جعفری در گفت‌‌وگو اختصاصی با پایگاه اطلاع‌سازی جهاد کشاورزی مازندران(مازندپاج) با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مازندران سال گذشته ۷ هزار و ۱۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز مصرف بازار را با توجه به شرایط کرونایی خریداری کرد، افزود: بهای این میزان مرغ ۹۱ میلیارد تومان بود که همه بهای آن به مرغداران استان مازندران پرداخت شده است.

وی به واردات بیش از ۲۰۰ هزار تنی نهاده‌های دامی از طریق بنادر شمالی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۵ هزار تن نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت و کنجاله سویا را برای بخش دام و واحدهای مرغداری‌ها وارد شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۶۰ درصدی داشت.

مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمتی که در فرآورده‌های پروتئینی شاهد هستیم در این راستا شرکت پشتیبانی امور دام مازندران در راستای مصوبه ستاد تنظیم بازار و کمک‌های مومنانه یک‌هزار تن گوشت مرغ را در اختیار ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) گذاشته است.

جعفری ذخیره استراتژیک را یکی از وظایف این شرکت در استان مازندران عنوان کرد و گفت: ۴ هزار تن مرغ در استان ذخیره‌سازی شد که به ۱۵ استان کشور ارسال می‌شود چرا که مازندران از لحاظ شرایط کیفی گوشت سفید و تولید این محصول پروتئینی در جایگاه بالایی قرار دارد و تامین کننده مرغ سایر استان‌هاست.

این مسؤول با تاکید بر کیفیت بالای تولید گوشت مرغ در مازندران گفت: مردم می‌توانند از مرغ‌هایی که از سوی ستاد تنظیم بازار توزیع می‌شود استفاده کنند چرا که این شرکت این محصول پروتئینی را با استفاده از استانداردهای بین‌المللی که دارد خریداری کرده و تحویل بازار می‌دهد.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام مازندران به ترخیص نهاده‌‌ها‌ی دامی اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ هزار تن نهاده‌های دامی در بنادر فریدونکنار، امیرآباد و نوشهر وجود دارد که در طول هفته جاری حدود ۷۰ هزار تن نهاده دامی ذرت آزادسازی شد.

جعفری اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲۰ هزار تن خرید ذرت صورت گرفته است و به زودی وارد بنادر استان مازندران می‌شود و واحدهای مرغداری نگرانی از این بابت نداشته باشند.

وی از تامین گوشت قرمز در داخل کشور خبر داد و گفت: در گذشته گوشت قرمز از کشورهایی مانند برزیل تامین می‌شد، در حال حاضر گوشت گوساله پنج تکه به قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنیم و به هر میزان در هر استانی کشتار شود و با نظارت شرکت پشتیبانی امور دام مازندران بسته‌بندی شود آمادگی تحویل داریم و بهای آن هم به روز پرداخت خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر توزیع نهاده‌های دامی ذرت، سویا و جو در بازار شرایط مناسبی داشته تا کمک به واحدهای مرغداری شود و این روند را ادامه می‌دهیم تا به طور کامل مشکل تامین نهاده‌ها در استان رفع شود.

۱۰:۱۴ – معاون جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد

زنان و جوانان برای پست های مدیریتی در اولویت هستند/ ممنوعیت انتصاب مدیران جدید با سابقه بیش از ۲۵ سال

معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی مازندران گفت: در شرایط مساوی کسب امتیازات مربوط به شایستگی‌های عمومی و شرایط تخصصی، اولویت با انتخاب زنان و نیروهای جوان‌تر خواهد بود.

 علی فلاح اظهار کرد: امروزه شایسته‌سالاری و استفاده از نیروهای کارامد یکی از اصول اساسی و از عوامل موفقیت سازمان‌ها در حرکت به سمت پویایی و تحول است.

وی ادامه داد: شایسته‌سالاری به عنوان رمز پیروزی حرکت‌های توسعه‌ای در درون سازمان‌هاست به‌گونه‌ای که مدیران در هیچ شرایطی نباید خود را بی‌نیاز از توجه به مفاهیم آموزه‌های آن بدانند و بر همین اساس در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باید در تلاش باشیم تا شایسته‌ترین افراد را شناسایی کرده و با توجه به توان، لیاقت و شایستگی آنان جایگاه‌های مدیریتی را به تناسب تعهد و تخصص برای حفظ بهبود مستمر و افزایش بهره‌وری به آنان واگذار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: برای استفاده از مدیران توانمند با توجه به قوانین و مقررات و مصوبات شورای عالی اداری و تاکید وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه باید دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای و دستورالعمل نحوه ارزیابی و توسعه شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه‌ای مورد توجه ویژه قرار گیرد.

فلاح خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، انتصاب افراد در پست‌های سازمان باید با رعایت کامل شرایط احراز (سنخیت رشته تحصیلی با عنوان پست سازمان پیشنهادی)، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس از مقاطع و رشته‌های تحصیلی مندرج در شرایط احراز، ممنوعیت انتصاب افراد جدید با داشتن سابقه بیش از ۲۵ سال به پست‌های سازمانی مدیریت پایه به صورت دقیق رعایت گردد.

این مسؤول با تاکید بر اینکه دریافت گواهینامه شایستگی عمومی از کانون ارزیابی و توسعه مدیران وزارت جهاد کشاورزی برای انتخاب و انتصاب کلیه سطوح مدیریتی از دیگر ضروریات بخشنامه منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: این آیتم از دستورالعمل دارای تبصره بوده که اگر در شرایط مساوی کسب امتیازات مربوط به شایستگی‌های عمومی و شرایط تخصصی بوده، اولویت با انتخاب زنان و نیروهای جوان‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کسب حداقل ۸۵ درصد از کل امتیاز ارزیابی عملکرد در دو سال منتهی به انتصاب است، گفت: تکمیل تمامی فرم‌های انتخاب و انتصاب طبق دستورالعمل برای طرح در کمیته باید باشد اما تبصره این بند این است روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها قبل از انتصاب معاونین استانی موافقت کتبی معاونت تخصصی ستاد وزارت را دریافت و به همراه سایر مدارک ارسال نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: واگذاری پست مدیریتی به نیروهای قراردداد انجام کار معین با رعایت بخشنامه شماره ۵۳۳۵۵۵ مورخ ۲ دی ماه سال ۹۷ بلامانع است.

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو