کد خبر: 96887

تاریخ انتشار: 2021/03/04 - 11:09

پیام تبریک علی نژاد تیله نویی به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری

تیتر3:بسمه تعالی منابع طبیعی، بزرگترین سرمایه ملی احترام به طبیعت احترام به زندگیست و احترام به زندگی احترام به خالق هستی است. به همین مناسبت در راستای ...

تیتر3:بسمه تعالی

منابع طبیعی، بزرگترین سرمایه ملی

احترام به طبیعت احترام به زندگیست و احترام به زندگی احترام به خالق هستی است. به همین مناسبت در راستای حفظ منابع آب و خاک و توسعه فرهنگ درختکاری، 15 اسفند ماه به نام روز درختکاری و از 15 لغایت 21 اسفندماه نیز به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

در چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مقوله حفاظت و صیانت از منابع طبیعی، مشارکت و همدلی مردم ایران اسلامی را ارج نهاده و امیدوارم با امعان نظر به فرمایش ایشان که فرمودند ” فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود” این همراهی و آگاهی در ترویج جلوگیری از فرسایش خاک و هدررفت آب های سطحی و زیرزمینی و فرهنگ درختکاری نیز توسعه یافته تا شاهد ایرانی سرسبز بدون هیچ گونه آلودگی زیست محیطی باشیم.

البته با عنایت به تغییر اقلیم در دنیا و بویژه در کشور ما لزوم توجه جدی به مدیریت تغییر اقلیم ضروری می باشد فلذا شرایط ایجاب می کند که حفاظت از منابع طبیعی ( آب، خاک، مراتع و …) نباید صرفا محدود به مناسبت ها باشد، لازم است این امر موثر در زندگی امروز و آینده بشر به یک فرهنگ عمومی و همگانی تبدیل شود چرا که حفاظت از منابع طبیعی حفاظت از میراث ملی است.

اینجانب ضمن تبریک و گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، امیدوارم با همکاری و مشارکت آحاد مردم ، شاهد حفظ منابع آب و خاک و توسعه روزافزون فضای سبز شهرستان نکا با مدیریت بهینه و اصولی در جهت احیا و حراست از منابع ارزشمند میراث آیندگان باشیم. موفقیت همگان را از درگاه حضرت دوست مسئلت می نمایم.

حسین علی نژاد تیله نویی رئیس اداره گاز شهرستان نکا

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو