کد خبر: 89370

تاریخ انتشار: 2020/11/07 - 12:05

هواشناسی مازندران نسبت به بارندگی و کاهش دما هشدار داد

تیتر3:هواشناسی مازندران برای اواخر امروز شنبه تا روز یکشنبه بارندگی همراه با کاهش دما در اغلب مناطق استان پیش بینی کرد و نسبت به آبگرفتگی ...

تیتر3:هواشناسی مازندران برای اواخر امروز شنبه تا روز یکشنبه بارندگی همراه با کاهش دما در اغلب مناطق استان پیش بینی کرد و نسبت به آبگرفتگی معابرو بالا آمدن سطح رودخانه ها هشدار داد.

هواشناسی مازندران برای عصر امروز تا اوخر روز یکشنبه پیش رو سطح هشدار را زرد تعیین کرد و خواستار آمادگی شهروندان و مسئولان استان جهت تاثیرات شرایط جوی ناپایدار شد.

فعالیت سامانه باشی از بعدازظهر امروز شنبه ۱۷ آبان ماه با بارش‌های متناوب و گاهی به صورت رگباری ، وزش باد و کاهش دما آغاز می‌شود.

پیش‌بینی هواشناسی مازندران نشان می دهد که به علت کاهش محسوس دما در ارتفاعات استان، بارش‌ها در این مناطق به صورت برف خواهد بود.

در این مدت بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و احتمال وقوع سیلاب مقطعی برای اغلب مناطق استان به خصوص حوزه غرب پیش بینی می شود.

علاوه بر این به علت بارندگی و کاهش دما سطح جاده های استان نیز بسیار لغزنده است. همچنین برای اغلب مناطق استان نیز پدیده مه گرفتگی دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی هواشناسی مازندران به علت دمای پایینتر و ورود سامانه بارشی از غرب استان، میزان بارندگی و اثرات آن در مناطق غربی بیش از مناطق شرقی و مرکزی خواهد بود.

همچنین مناطق جلگه ای و سواحل استان در این مدت کاهش حدود ۶ درجه سانتیگرادی دمای هوا را تجربه می کنند. در مناطق کوهستانی نیز کاهش دما تا ۱۰ درجه کاهش می یابد اما در ساعات شب دما به زیر سفر نیز خواهد رسید. 

هواشناسی مازندران همچنین شرایط جوی را برای صعود به قلل استان نامناسب دانست و از کوهنوردان خواست تا زمانبندی صعود خود را تغییر دهند. 

طبق پیش بینی این سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه مازندران را ترک خواهد کرد، اما استان هفته بارانی را در پیش رو دارد./ایرنا

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو