کد خبر: 87515

تاریخ انتشار: 2020/10/06 - 12:57

حسين زادگان هم رداي مطالبه گري پوشيد!!!

فرار رو به جلو  استاندار یا برنامه‌ریزی برای پیاده شدن از قطار مدیریتی؟؟!!!!!

اختصاصی-تیتر3:به گزارش. همولايتي احمد حسین زادگان استاندار مازندران در نشست با فعالان اقتصادی مازندران در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطالبی ...

اختصاصی-تیتر۳:به گزارش. همولایتی احمد حسین زادگان استاندار مازندران در نشست با فعالان اقتصادی مازندران در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطالبی را مطرح کرده که نشان از مستصل ماندن استاندار از مشکلات موجود استان می‌دهد.

استاندار مازندران در این نشست مطالبی را مطرح کرده و به نوعی ردای مطالبه‌گری را بر تن پوشیده که بسیاری از موضوعات مطرح شده را باید خودش در جایگاه نماینده دولت پاسخ دهد.

در پیشانی اظهارات حسین زادگان در پایگاه اطلاع رسانی استاندرای مازندران از عدم نقش پذیری بانک‌های خصوصی در توسعه استان مطرح شده است، حسین زادگان، اظهار کرد:بانک های خصوصی باید همنوا با دیگر بخش ها به مشکلات و مسایل اقتصادی استان و کشور توجه کنند و نقش خود را در میدان توسعه استان بدرستی ایفا کنند.

در ارتباط با پارگراف نخست صحبت استاندار چندین سئوال مطرح می‌شود که انتظار است حسین زادگان به آنها پاسخ دهد؟

آقای استاندار شما برای ایفا نقش بانک‌های خصوصی چه پیگیری‌های انجام دادید؟

با کدام مسئول ملی در این زمینه ارتباط گرفتید؟

چه مقدار از ظرفیت نمایندگان مجلس گذشته و فعلی در این امر استفاده کردید؟

با مسئول کدام بانک خصوصی در کشور جلسه برگزار کردید و آنها موافق فعالیت در استان نیستند؟

از کدام اختیار مدیریتی خودتان برای ایفا نقش به بانک‌های خصوصی استفاده کرد و سئوالات دیگر……

استاندار مازندران با برشمردن مشکلات اقتصادی واحد های تولیدی و صنعتی استان، اظهار داشت: به رغم این که سال های سال همه مشکلات استان در بخش های مختلف آسیب شناسی و به صورت کارشناسی احصاء شده است، اما بدلیل فقدان اراده مشترک و نرسیدن به درک جمعی شاهد عقب افتادگی استان هستیم.

نماینده دولت در استان مازندران درباره نبود اراده مشترک و نرسیدن به درک جمعی صحبت به میان آورده و همین موضوع را دستمایه عقب افتادگی مازندران اعلام کرده است.

نکته: آقای حسین زادگان دولت به شما مسئولیت داده که خرد جمعی ایجاد کنید، دلیل این موضوع چیست؟

چرا کسانی که با شما در این راه همراه نبودند را به مردم و افکار عمومی معرفی نمی کنید؟

اصلا چرا از اختیارات مدیریتی خویش برای ایجاد این خرد جمعی استفاده نکردید؟

چرا کسانی که برای توسعه استان اراده ندارند و شما به صورت زیرپوستی از آنها نام بردید را به مردم اعلام  نمی‌کنید؟

حسین زادگان بخش زیادی از مشکلات استان مازندران را ملی دانست و خاطرنشان کرد: در سال های اخیر به کرات از سوی مدیران ملی و استانی در خصوص نقش ملی گردشگری استان ، نقش تولیدات کشاورزی منطقه در امنیت غذایی کشور ، اهمیت حفظ زمین های کشاورزی ، سواحل دریای خزر و نقشی که مازندران می تواند در صادرات و بازرگانی با کشورهای cis داشته باشد، بقدر کفایت توضیح داده شده و برنامه های کارشناسی برای رفع مشکل ارایه گردید، لیکن ظرفیت های یاد شده همچنان بدلایل مختلف منجر به توانمندی اقتصادی استان نشده است.

در این بخش از اظهارات استاندار مازندران خستگی و بدون انگیزه بودن از ادامه مدیریت استنباط می‌شود.

حداقل دلائلی که منجر به توانمندی اقتصادی استان مازندران می‌شود را بیان کنید.

استاندار مازندران به تولید قریب ۳ میلیون تنی مرکبات استان اشاره کرد و ابراز داشت: علیرغم این که ۷۰ درصد این محصول، مازاد بر مصرف داخلی قابلیت صادرات دارد، اما همچنان استان فاقد گمرگات دریایی ، شرکت های حمل و نقل بین المللی، کشتی های دارای امکانات خاص ، پرواز های مستقیم تجاری و دیگر زیرساخت های مورد نیاز است و هر ساله هم ضرر و زیانش متوجه باغداران و کشاورزان ما می شود.

طرح این مسائل فرار به جلو است، شما به کشورهای حاشیه دریای خزر سفر کردید که برخی مشکلات را در آن منطقه حل کنید و بخشی دیگر را داخل اینکه چرا حل نشده شما باید پاسخ بدهید و مدیران مرتبط شما در استان یا ملی

طرح این مسائل بیشتر شبیه فرار رو به جلو است که به نوعی بنا دارید خودتان را تبرئه کنید در صورتی که مسئول مستقیم به مردم شما و تیم اجرایی تان در استان است اینکه چرا نشده به صورت شفاف با مردم در میان بگذارید و حتی در رسانه‌ها از مردم عذر خواهی کنید و اگر مدیری در این ارتباط کم کاری کرده باید پاسخگو باشد.

استاندار یکی دیگر از مشکلات را فرسایشی شدن تصمیمات و مصوبات در فرایند اداری در دستگاه های اجرایی دانست و بیان داشت: به نظر می رسد تا زمانی که نتوانیم این مسایل را حل و فصل کنیم ، قادر به توسعه و رسیدن به رضایتمندی عموم مردم نخواهیم بود.

استاندار مازندران در این پارگراف درد را مطرح و درمان را نیز هم پس چرا برای رفع مشکلات اقدام نمی کند، حداقل اگر در یک اداره هم به صورت پایلوت برنامه‌ریزی برای رفع بروکراسی اداری را کلید بزند و به نتیجه برسد گام بلندی برای توسعه برداشته شده است.

نکته آخر اینکه هنوز برای فرار رو به جلو از پاسخگویی‌ها زود است چون همچنان مجال خدمت وجود دارد و دولت تدبیر و امید بر مسند کار قرار داشته و باید پاسخگو عملکردها و اقدامات انجام نشده باشد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو