کد خبر: 86929

تاریخ انتشار: 2020/09/28 - 14:31

سخنی با مدیر کل جدید ورزش مازندران:

این تشک اجرای فنون زیبای چند امتیازی می خواهد…

اختصاصی-تیتر3:روی کار آمدن مدیران جوان در سال آخر کاری دولت نشان‌می دهد برای پرشور کردن فضای سیاسی کشور در آستاته ی انتخابات دولت سیزدهم، نیاز ...

اختصاصی-تیتر۳:روی کار آمدن مدیران جوان در سال آخر کاری دولت نشان‌می دهد برای پرشور کردن فضای سیاسی کشور در آستاته ی انتخابات دولت سیزدهم، نیاز به جوانگرایی و شاید یارگیری جریان ساز در ماراتن انتخاباتی از هم اینک آغاز شده است . به هر جهت پای این تغییرات به مازندران نیز عمیق تر از هر جای دیگر کشور کشیده شد!

که جدیدترین این تغییرات مدیریتی، روی کار آمدن حسن رنگرز قهرمان سال های نه چندان دور کشتی فرنگی دنیا است. جوانی برآمده از تشک های کشتی غرب استان که ویترینی از فنون زیبای چند امتیازی است.

جلوس رنگرز بر کرسی مدیریت ورزش و جوانان استان با برهم زدن معادلات عده ای دندان تیز کرده ی مدیر کلی آغاز شد و به نظر می رسد این سیرِ خلع ید بتواند استمرار یابد.

یکی از محسنات حضور رنگرز در ورزش مازندران اشراف و آشناییت کامل وی بر ورزش استان است.‌وی که پس سالیان متمادی قهرمانی، رزومه ی مدیریتی خود را از سمت های دهان پرکن در کشتی کشور و آسیا و وزارت ورزش تکمیل کرده است اینک وقت آن رسیده داشته ها و یافته های خود را در جهت ارتقا سطح کمی و کیفی ورزش مازندران در عالی ترین سطح برنامه ریزی، تصمیم گیری و اجرایی عملیاتی نماید.

بی شک رنگرز در رسیدن به مدینه ی فاضله ی مدنظر خود دشواری های زیادی خواهد داشت که جهت رفع آن صرفا با مدد گرفتن از دلسوزان و پیشکسوتان منصف موفق به انجام خواهد بود.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در دوره ی قبل چالش بسیاری ایجاد نمود جایگاه نه چندان دارای قدرت معاونت بانوان بوده است. علی رغم اینکه معاونت حاضر از افراد علمی و شاخص حوزه ورزش است اما باتوجه به کمرنگ شدن جایگاه معاونت بانوان توسط برخی از افراد این دستگاه ، متاسفانه نتوانست چندان موفق ظاهر شود و دچار تنزل درجه شد و باید گفت بانوان به حقشان در مدیریت و قهرمانی نرسیدند .
تبعیضات قائل شده در این حوزه و عدم اختصاص بودجه لازم و  مدیریت تقسیم همان حداقل هزینه به دست آقایان سبب شد که کاهش چشمگیری در عرصه ی تخصیص اعتبارات حوزه بانوان شاهد باشیم و همچنین باید عدم استفاده از توانایی های  بانوان تحصیلکرده و با دانش فنی و مدیریتی در مناسب اداری و اجرایی دستگاه ورزش مازندران را از ضعفهای چند سال اخیر دانست.

اما جوانان به عنوان نقطه ی اتکا و قدرت ورزش نیز در سال های اخیر با ناکامی مواجه بودند . علی رغم توجه حسین زادگان به حوانان اما عدم تبعیت پذیری معاونین ازدستورات و مغلطه کردن در این باره سبب شد جوانان تحصیلکرده ورزشی و همچنین قهرمانان ورزشی در دستگاه ورزش جایگاه شان به درستی تعریف نشده و برای آینده ی ورزش استان مدیران موفقی تربیت نشوند.

این عدم اعتماد و میدان دادن به جوانان باعث ایجاد خلا مدیریتی در دستگاه ورزش و بروز معضل خلا مدیریتی که رنگرز جوان را با چالش نیروی توانمند و دلسوز و آگاه به قوانین دیپلماسی اداری مواجه ساخته است.

یک دیگر از آسیبهایی که به ورزش وارد شده ،دخالت سیاسیون و هدر رفت سرمایه های ورزش استان و روی کار آمدن افراد ذی نفوذ با سو استفاده از اخلاق مداری مدیرکل اسبق بوده و باعث به عقب رانده شدن ورزش مازندران شد.

چالش بزرگ ورزش استان از بین رفتن ماهیت هیات های ورزشی در طی سالیان قبل تا کنون است که شاید در دوره ی حسین زادگان تکمیل شد و پایه ریزی آن از دوره ی مدیران قبلی انجام گردید .

زمانی برای ورود در ارکان هیاتها رقابت بین افراد سرشناس مادی و اجتماعی وجود داشت اما اکنون رقابت  جذاب و در خور شان نیست و وزن متقاضیان حضور در راس هیاتها تنزل یافته و کسانی هم که سکاندار هیاتهای ورزشی هستند دیگر رمقی برای کارکردن ندارند و خسته اند.

اماکن ورزشی در ذیل مشکلات ساختاری اقتصادی کشور و عدم برنامه ریزی کارآمد، نابود شده و بسیاری از مجموعه ها تعطیل میباشند که نیمه کاره ماندن و فرسودگی سایر اماکن را باید به آن اضافه نمود.

عدم شایسته سالاری در برون سپاری امکنه ورزشی و منفعت طلبی عده ای معلوم الحال و غیر کارشناس در کمیسیون های متولی واگذاری دستگاه در ورزش و برخی شهرستانها باعث فراری دادن متخصصین با تجربه این کار و حرفه ای های نگهداری اماکن ورزشی شده است و عده ای مبتدی فقط برای پرکردن جیب برخی روسای ادارات شهرستان و کارکنان اداره کل سرمایه های ورزش و بیت المال را تاراج کرده و موجب نابسامانی بسیاری از اماکن شده اند.

ناامیدی قهرمانان ورزشی از دستگاه متولی خود و کوچ شان به سایر استان ها باعث افول کمی قهرمانان استان شده است.‌ شوهای تبلیغاتی و حرکتهای پوپولیستی بعد از کسب عنوان و عکسهای یادگاری و عدم توجه و رفع دغدغه های قهرمانان ورزشی باعث شد، دلی پرخون برای قهرمانان به یادگار بماند!

ضعف روابط عمومی موجب مغفول ماندن اطلاع رسانی مناسب رویدادهای ورزشی استان مازندران  شده است.

  رسانه های تخصصی ورزشی و جامعه رسانه ها و تحلیلگران ورزشی   مودت و دوستی با دستگاه ورزش ندارند و تاکنون گامی برای ریل گذاری، ایجاد تعامل و استفاده از ظرفیت رسانه ها برای گرفتن حق ورزش استان در جوامع مختلف برداشته نشده است.

به نظر می رسد سیستم خسته اداره کل و شهرستانهای تابعه، ویترین زیبایی از دستگاه ورزش در ذهن عموم مردم نساخته باشد. آنچه متصور است ایجاد تغییر در این نگاه می باشد که لازم به طراحی شخصیت اداره ای باسطح بین المللی است که ورزش مازندران با توشه ای از مدال ها و عناوین بین المللی شایسته ی آن است .‌

 

برچسب ها: ,

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو