کد خبر: 86447

تاریخ انتشار: 2020/09/21 - 12:29

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران:

چند اخبار کوتاه از آموزش و پرورش مازندران

تیتر3:استودیو تولید محتوای الکترونیکی شعبه غرب مازندران در عباس آباد راه اندازی می شود مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: استودیو تولید محتوای الکترونیکی شعبه غرب مازندران ...

تیتر3:استودیو تولید محتوای الکترونیکی شعبه غرب مازندران در عباس آباد راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: استودیو تولید محتوای الکترونیکی شعبه غرب مازندران در عباس آباد راه اندازی می شود.

“علیرضا سعدی پور” با اعلام این خبر اظهار کرد: چندی پیش نخستین استودیو تولید محتوای الکترونیکی آموزش و پرورش مازندران با قابلیت ضبط فیلم‌های آموزشی و همچنین بخش‌های دیگر همچون محتواهای پرورشی، سوادآموزی و تربیت بدنی در ساری افتتاح و بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با توجه به شرایط جدید تعلیم و تربیت که بخش زیادی از آموزش ها به فضای مجازی انتقال یافته، نیاز جدی برای تولید محتوای الکترونیکی در تمامی مقاطع تحصیلی احساس می شود. از آنجا که فاصله شهرهای غرب استان با استودیو مرکزی آموزش و پرورش مازندران در ساری زیاد بوده و معلمان در رفت و آمد دچار مشکل خواهند شد، استودیو شماره ۲تولید محتوای الکترونیکی به زودی در شهرستان عباس آباد راه اندازی می شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه این استودیو بستری مناسب برای تولید محتواهای الکترونیکی معلمان است، گفت: قرار است تولیدات این استودیو در سامانه محتوای الکترونیکی مازندران Mazandmohtava.ir بارگذاری شده و مورد استفاده دانش‌آموزان و معلمان قرار گیرد. همچنین لوح فشرده محتواها به شهرستان‌ها و مناطق ارسال می شود تا دانش‌آموزان به ویژه در مناطق محروم از آن استفاده کنند. 

سعدی پور با بیان اینکه در این شرایط باید به دنبال تفکر جدید باشیم، افزود: در این زیست بوم جدید که کرونا برای ما ایجاد کرده باید شیوه‌های سنتی را کنار گذاشته و به فکر خلق نتایج جدید باشیم. از روز نخستی که کرونا مدارس را به تعطیلی کشاند، در آموزش و پرورش مازندران خلاقیت‌های خوبی اتفاق افتاد که سامانه “مازند محتوا” یکی از آنها است.

وی با اشاره به شرایط به وجود آمده از ویروس کرونا، تصریح کرد: اولویت ما آموزش حضوری است چون در آموزش حضوری مفاهیم بهتر منتقل می‌شود. اما خانواده‌ها می‌توانند از روش‌های مجازی و غیر حضوری نیز استفاده کنند که در این زمینه راه‌اندازی چنین استودیوی مجهزی می‌تواند برای دانش‌آموزان بسیار مفید فایده باشد.

برگزیدگان جشنواره «زمین خانه من» تجلیل شدند

برگزیدگان پویش بزرگ زیست محیطی در قالب جشنواره «زمین خانه من» صبح امروز توسط مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تجلیل شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ دیده‌بان بودن دانش‌آموزان استان در حفظ و مراقبت از محیط زیست، اصلی‌ترین هدف این جشنواره بوده که با مشارکت فعالانه آن‌ها در بخش‌های مختلفی مانند دلنوشته، عکس، نقاشی، فیلم، کلیپ، انیمیشن، پوستر، و مقاله از ۱۶ خرداد امسال آغاز شده و با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم تجلیل از برگزیدگان این جشنواره که ظهر امروز در اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، با بیان اینکه بیش از 2500 اثر فاخر از سوی دانش‌آموزان سراسر مازندران به جشنواره “زمین خانه من” ارسال شد، اظهار کرد: این جشنواره دانش‌آموزی با هدف فرهنگ‌سازی در زمینه حفظ محیط زیست، بازیافت و تفکیک زباله از مبدأ با شعار «من یک همیار محیط زیست هستم» راه‌اندازی شد.

«علیرضا سعدی پور» با بیان اینکه در حال آماده‌سازی تفاهم‌نامه با اداره‌کل محیط زیست و سازمان پسماند شهرداری ساری هستیم، تصریح کرد: موضوع‌هایی مانند بازیافت، تفکیک زباله در خانه و مدرسه، زباله‌های رها شده در طبیعت، آلودگی خاک، آب، هوا، راهکار‌های مقابله با آلودگی، ریزش پسآب‌های صنعتی و خانگی در طبیعت و مبارزه با پلاستیک از محور‌های اصلی شرکت در این جشنواره محسوب می شود.

وی با بیان اینکه استان مازندران از مناطق حساس زیست محیطی است، ادامه داد: با توجه به اینکه در مازندران جنگل، دریا و مناطق مهمی وجود دارد باید بسیار بیشتر به فکر حفظ محیط زیست باشیم. در این زمینه مهم‌ترین کارکرد ما این است که سفیر تندرستی و همیار طبیعت و محیط زیست باشیم و فرهنگ تفکیک از مبدأ را نهادینه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه این جشنواره حرکت بزرگی در راستای فرهنگسازی حفظ محیط زیست و تفکیک از مبدأ است، گفت: آثار زیبایی که در این جشنواره توسط دانش‌آموزان ما تولید شده نشان می‌دهد می‌توان امید فراوانی به بسترسازی فرهنگ حفظ محیط زیست از مدارس داشت؛ چه‌آنکه دانش‌آموزان بهترین سفیران سلامت جامعه هستند.

شایان ذکر است شهرستان‌های ساری، قائم شهر و میاندورود بیشترین مشارکت را در جشنواره مربوطه  داشته و همچنین بیشترین آثار ارشال شده در زمینه نقاشی و کلیپ بوده است.

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو