کد خبر: 96511

تاریخ انتشار: 2021/02/27 - 13:30

در حسینیه عاشقان ساری برگزار شد؛

آیین مجمه گردانی و وداع با ۱۰ شهید دفاع مقدس در مازندران

تیتر3:مادران وخواهران دیار شهیدان وعلویان مازندران به یاد هشت شهید گمنام وشهیدان علی اکبر محمدی و منوچهر تقدسی مجمه گردانی کردند. آئین مجمه گردانی همزمان با ...

تیتر3:مادران وخواهران دیار شهیدان وعلویان مازندران به یاد هشت شهید گمنام وشهیدان علی اکبر محمدی و منوچهر تقدسی مجمه گردانی کردند.

آئین مجمه گردانی همزمان با شب وداع با هشت شهید گمنام و دو شهید باهویت دوران دفاع مقدس با حضور مادران وخواهران شهید در حسینیه عاشقان ساری برگزاری شد.

مجمه گردانی آئینی است که مادران و خواهران مازندرانی در مراسم شهادت شهدا و آلاله‌های گمنام دوران دفاع مقدس برگزار می‌کنند.

آئین وداع با ۱۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با شب رحلت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) در حسینیه عاشقان ساری برگزار شد و مادران وخواهران شهید، پیکرهای مطهر شهدای بازگشته به میهن را گلباران کردند.

آئین وداع با پیکرهای مطهر این شهیدان امشب بدون حضور جمعیت در حسینیه عاشقان کربلا ساری برگزار شد و پس از مراسم وداع تحویل نمایندگان شهرهای رامسر، چالوس، آمل و بهشهر می‌شود و پیکر دو شهید با هویت نیز در اختیار مسئولان شهرهای قائم‌شهر و محمودآباد قرار خواهد گرفت.

شهرستان بهشهر میزبان دو شهید ۲۱ ساله از تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه فاو و ۱۸ ساله از عملیات کربلای ۵ شلمچه خواهد بود که در دانشگاه آزاد بهشهر خاکسپاری می‌شوند.

دو شهید دانشگاه آزاد چالوس ۲۰ و ۱۷ ساله به ترتیب از عملیات کربلای ۵ شلمچه و عملیات والفجر یک در فکه، دو شهید آمل ۲۴ ساله از عملیات کربلای ۸ در شلمچه و ۱۸ ساله از عملیات محرم شرهانی هستند که در دانشگاه آیت الله آملی تدفین می‌شوند.

دو شهید ۱۸ و۲۷ ساله رامسر در عملیات محرم منطقه شرهانی و عملیات والفجر یک منطقه فکه به شهادت رسیدند ودر پارک شهرداری (شهدا) خاکسپاری خواهند شد.

همچنین پیکر سرباز وظیفه ارتشی شهید علی اکبر محمدی فرزند جان محمد که در تاریخ ۱۱ دی در درگیری میمک به شهادت رسید، پس از ۴۰ سال به زادگاهش قائم‌شهر باز گشت و پیکر شهید منوچهر تقدسی نیز پس از ۴۰ سال به میهن بازگشت./مهر

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو