کد خبر: 85709

تاریخ انتشار: 2020/09/13 - 8:50

تراژدی بازگشایی مدارس و دغدغه های کرونایی خانواده ها

آقای استاندار از کدام امکانات در مدارس خبر می‌دهند؟؟!!!

اختصاصی تیتر3: استاندار مازندران در حالی از وجود همه امکانات بهداشتی در مدارس استان مازندران خبر می‌دهد که بسیاری از مدارس امکان خرید مایع ضد ...

اختصاصی تیتر۳: استاندار مازندران در حالی از وجود همه امکانات بهداشتی در مدارس استان مازندران خبر می‌دهد که بسیاری از مدارس امکان خرید مایع ضد عفونی کننده را  ندارند.

 احمد حسین زادگان استاندار مازندران در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از نظارت‌های چند لایه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و وجود امکانات لازم برای بازگشائی مدارس خبر داد.

استاندار مازندران در گفت و گوی که سایت استانداری آن را منتشر کرده است، اظهار کرد: برای حفظ سلامت دانش آموزان تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت می شود و نظارت‌های چند لایه بر روند اجرای دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس انجام می شود. 

حسین زادگان بیان داشت: در امر نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام سطوح و حتی مدارس، معاونین معین انتخاب شده اند که در مناطق مختلف استانی این نظارت ها را انجام می دهند و هر گونه کم و کاستی در این زمینه را گزارش می کنند و با هر گونه سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی نیز برخورد می شود.

اما آنچه را که خانواده‌ها، مادران و بعضا حتی مدیران مدرسه از آن صحبت می‌کنند ضعف شدید امکانات، بهداشتی و خدماتی است.

کافی است که آقای استاندار صبح قبل از عزیمت   به استانداری مازندران با دستور به راننده اش سر فرمان ماشین شاسی  بلندش را بچرخاند و در جریان وضعیت بهداشتی درمانی مدارس قرار گیرد و ببیند که بسیاری از خانواده‌ها توان خرید ماسک برای فرزندانشان را ندارند.

کمی به دخل و خرج‌های آموزش و پرورش نگاه کند و ببیند که آیا مدیرکل آموزش و پرورش سرانه مدارس را پرداخته که مدیر مدرسه بتواند مواد ضد عفونی کننده بهداشتی برای دانش آموزان در مدراس تهیه کند.

فضای فیزیکی بسیاری از مدارس در گذشته گنجایش ۲۰ نفر در کلاس را نداشته هرچند پیش از شیوع کرونا ۴۰ نفر در این کلاس به سختی کنار همدیگر قرار می‌گرفتند اما با بحث پروتکل‌ها بهداشتی امکان حضور ۱۰ نفر هم وجود ندارد.

بسیاری از مدیران در پرداخت هزینه بهای آب و برق سال گذشته مانده‌اند چه طور می‌توانند نسبت به خرید ماسک اقدام کنند.

با یکی از مدیران مدرسه صحبت کردیم که  میگفت: برای خرید کاغذ آچار با کمبود نقدینگی مواجه هستیم برای تعمیر تجهیزات مدرسه با مشکل مواجه هستیم و پولی هم نداریم، سال گذشته برای دریافت برخی از هزینه‌های مدرسه می‌توانستیم از خانواده‌ها به عنوان کمک به مدرسه پول بگیریم اما امسال خانواده‌ها پولی برای هزینه‌های جاری مدرسه پرداخت نمی‌کنند.

آقای استاندار لطفا  بررسی کنید که آیا  مراقبین بهداشتی که شما نسبت به حضور آن تاکید دارید در مدرسه حضور دارند؟!!اصلا شما که رسانه‌ای هستید سر رشته این گزارش را به مدیران رسانه‌ای خودتان بدهید که بررسی و گزارش تهیه کنند و آن را در اختیار شما قرار دهند که آیا مراقبین بهداشت در مدارس حضور دارند؟

جدای از همه  اینها که گفته شد آیا با شوق و شوری که دانش آموزان ابتدایی دارند اصلا می‌توانیم به جنگ مقابله با کرونا برویم؟!!!

به جای پیگیری برای بازگشائی مدرسه لطفا به بازرسان خودتان در حوزه آموزش و پرورش اعلام کنید که با وجود تاکید رئیس جمهور بر بازگشائی مدارس در ۱۵ شهریور آیا همه دانش آموزان امکانات لازم برای آموزش در فضای مجازی را دارند؟

 راستی آقای استاندار از کمبود ۴۰ هزار تلفن همراهی که مدیرکل آموزش وپرورش در رسانه‌ها مطرح کرد چه خبر؟

گروه رسانه ای تیتر۳ در جهت رفع دغدغه خانواده های دانش آموزان که به این رسانه اعلام داشته اند تا حصول نتیجه لازم و جلوگیری از تراژدی بازگشایی کرونایی مدارس، سلسله گزارشاتی تهیه کرده که منتشر خواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو